Zavřít reklamu

Spousta českých jablíčkářů měla včera solidní důvod k oslavám. Tuzemský operátor Vodafone se totiž vcelku překvapivě odhodlal ke spuštění podpory eSIM, kterou podporují všechny tři vloni představené iPhony. Díky ní tak budou moci jeho klienti využívat ve svém telefonu hned dvě čísla, čímž se tak zařadí po bok uživatelů T-Mobilu. Ten totiž již eSIM nějaký ten pátek podporuje. Jak je na tom ale vlastně třetí tuzemský operátor O₂? 

Když jsme před nějakým časem O₂ ohledně spuštění eSIM kontaktovali, bylo nám řečeno, že zatím mapuje trh a jedná s dodavateli. Zda však novinku již testuje nám operátor narozdíl od Vodafonu, který testy na konci loňského září potvrdil, neprozradil. Stejnou otázku jsme položili tiskové mluvčí O2 i nyní, avšak opět bez většího úspěchu. Potvrzení toho, že společnost eSIM testuje, totiž stále nemáme. Kompletní vyjádření tiskové mluvčí O₂ z dnešního rána (5.3.2018) si můžete přečíst níže. 

“V současné chvíli mapujeme trh a jednáme s dodavateli. Společnost Apple již s O₂ zahájila spolupráci na implementaci eSIM pro jimi podporované zařízení. eSIM zákazníkům nabídneme co nejdříve to bude možné, konkrétní termín zatím není možné slíbit.” 

Pro úplnost dodáváme i vyjádření z konce září loňského roku: 

„V současné chvíli mapujeme trh a jednáme s dodavateli.  Co se týká podpory eSIM v telefonech iPhone, rádi bychom tuto možnost výhledově zákazníkům nabídli. Záležet bude také na tom, jakou podporu od společnosti Apple získáme pro co nejrychlejší implementaci.“

Jak můžete tedy sami vidět, minimálně z vyjádření se zdá, že se zákazníkům O₂ podpora eSIM příliš nepřiblížila. Nicméně vzhledem k tomu, že jí nabízí už oba dva velcí konkurenti “kyslíku” je poměrně pravděpodobné, že se klienti tohoto operátora přeci jen dočkají v brzké době. Jiným způsobem totiž O₂ odchodům ke konkurenci zřejmě nezabrání. A kdo ví, třeba se nakonec vyšvihne a přinese i podporu LTE u Apple Watch, na kterou mnozí z nás čekají jako na smilování. 

Podporu eSIM nabízí všechny tři loňské iPhony: 

Dnes nejčtenější

Další články