Zavřít reklamu

Ve webovém prohlížeči Safari od Applu mají uživatelé možnost vybrat určitý text a poslat jej druhé osobě prostřednictvím aplikace Zprávy, a to za použití funkce sdílení přímo v Safari. Funkce sdílení v Safari ale může také skvěle posloužit k vtipným úpravám samotných novinových titulků u článků, které posíláte svým blízkým či přátelům.

Na vině je zřejmě chyba ve funkci vybrání textu a sdílení, a souvisí i s funkcí vyhledávání na webu. V praxi chyba vypadá tak, že pokud do vyhledávacího pole zadáte jakýkoliv text, zvýrazníte ho a poté sdílíte prostřednictvím příslušné funkce, odešle se text spolu s daným odkazem tak, že výsledek vypadá jako oficiální novinový titulek. Zdá se vám tento popis příliš zmatený? Podívejte se na screenshoty v galerii.

Jak vytvořit na iPhonu falešný webový titulek:

  • Navštivte webovou stránku s možností vyhledávání – skvěle tedy poslouží i Letem světem Applem
  • Přepněte zobrazení iPhonu do horizontálního zobrazení.
  • Klepněte na vyhledávací pole na homepage vybraného webu.
  • Zadejte svůj vlastní (vtipný) text a označte ho.
  • Klepněte na ikonku sdílení vedle adresního řádku.
  • Zvolte Zprávy a zadejte jméno osoby, které chcete stránku poslat.
  • Profit!

Bug má samozřejmě své mouchy (sic!) – druhá strana nemusí váš vtípek nutně shledávat vtipným a trik funguje pouze tehdy, když falešný titulek sdílíte s někým, kdo má také iPhone či iPad. Na Macu trik nefunguje. Původní funkce jako taková je nicméně užitečná, protože umožňuje odeslat odkaz spolu s textem, na který chcete adresáta upozornit. Chybu, spočívající v možnosti odeslat spolu s odkazem i vámi napsaný text, Apple nejspíš v dohledné době odstraní, než k tomu ale dojde, můžete si do sytosti užívat tvorbu vlastních fake news.

Dnes nejčtenější

Další články