Zavřít reklamu

Když jsem si před několika lety koupil svůj první iPhone, byl jsem z Androidu zvyklý, že si mohu ikony aplikací rozmístit kdekoliv různě po domovské obrazovce. Tato možnost, jak jistě všichni víte, v iOS jednoduše neexistuje. Jediné, co můžete udělat, je změnit pořadí ikon a popřípadě je vložit na jinou stránku. Pokud byste však nějakou ikonu chtěli dát například do spodního rohu domovské obrazovky, tak se vám to nepodaří. Za ty roky jsem si samozřejmě zvykl a nevadí mi to.

Občas se však na internetu objeví postup, pomocí kterého můžete tohle omezení obejít. Většinou jsou tyto postupy velice složité a většinou přestanou fungovat po restartu zařízení. Nyní se na internetu objevuje skvělý způsob, pomocí kterého si můžete vytvořit tzv. „průhledné ikony“, díky kterým si můžete aplikace umístit, kam chcete. Postup je to o něco složitější, než u ostatních návodů, ale rozhodně to není nic, co bychom společnými silami nezvládli. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak nastavit mřížku domácí obrazovky dle svého gusta

Nejdříve je nutné, abychom se na domovské obrazovce přesunuli do režimu úprav. Do režimu úprav se dostaneme tak, že podržíme prst na jedné z ikon a počkáme, dokud se nezačnou třást. Poté se přesuneme úplně doprava na poslední stránku, která je v režimu úprav prázdná a připravena na přiřazení aplikací. My ale na prázdnou obrazovku žádné aplikace vkládat nebudeme, ale pomocí příslušných tlačítek uděláme snímek obrazovky této prázdné plochy.

Poté se v Safari přesuneme na speciální webovou stránku – dostanete se na ni pomocí tohoto odkazu. Zde tapneme níže na možnost Create BLANK icons. Poté klikneme na možnost Add, a poté na tlačítko Vybrat soubor. Z nabídky, která se zobrazí ve spodní části obrazovky, klikneme na možnost Knihovna fotografií a vybereme snímek obrazovky, který jsme vytvořili v minulém odstavci. Poté klikneme na oranžové tlačítko Send a počkáme, dokud se fotografie nenahraje. Po aktualizaci stránky sjedeme níže, kde už se nachází speciální rozhraní k vytvoření průhledných ikon. Tady už si musíme vybrat, na jaké místo chceme průhlednou ikonu vložit. Ikony je nutné vkládat postupně, tzn. pokud byste si chtěli aplikaci vložit až na třetí řádek, tak je nutné postupně zvolit všechny ikony od 1×1, až po 2×4.

Vybereme si tedy políčko, pro které chceme vytvořit prázdnou ikonu a klikneme na něj. Zobrazí se další stránka, jejíž zástupce si musíme přidat na plochu. To provedeme tak, že ve spodní části stránky klikneme uprostřed na tlačítko sdílení a v menu, které se zobrazí, zvolíme možnost Přidat na plochu. Název ikony ponechte prázdný a ihned klikněte v pravém horním rohu na tlačítko Přidat. Na ploše se poté objeví ikona, kterou musíte přemístit na novou stránku na takovou pozici, kterou jste si zvolili – v mém případě tedy 1×1. Poté, co dokončíte všechny ikony, už si můžete na plochu jednoduše přidat aplikace na různé místo.

Princip funguje tak, že se vytvořený snímek domovské obrazovky přesně rozkouskuje na několik částí, pomocí kterých se vytvoří ikony, které zobrazují přesně to, co se nachází za nimi. Nejedná se tedy o klasické průhledné ikony. Menší nevýhodu ale tento krok má – když se například budete přesunovat z jedné plochy na druhou, tak to půjde při přechodu jednoduše poznat. To samé platí i při jiné interakci s domovskou obrazovkou. Výhoda však je, že tento trik zůstává funkční i po restartu zařízení. Je tedy jen na vás, zda-li se do vytváření „průhledných“ ikon pustíte.

Dnes nejčtenější

Další články