Zavřít reklamu

Pokud jste zastánci minimalistického designu, tak vám určitě přijde vhod dnešní návod. Zcela jistě mi dáte za pravdu když vám řeknu, že se v opearčním systému iOS nedá vytvořit složka bez toho, aniž byste ji dali název. Když se o to pokusíte, tak se složka přejmenuje zpět na původní název. Existuje však jeden trik, díky kterého můžete složku bez popisu i v nejnovější verzi iOS 12 vytvořit. Průhledné složky docílíte tak, že si zkopírujete jakýsi znak, který plní funkci mezery, ale o klasickou mezeru se nejedná. Dá se říct, že je to speciální průhledný znak, který můžete použít k pojmenování složky.

Jak vytvořit složku bez popisu

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak k vytvoření složky bez popisu potřebujeme průhledný znak. Průhledný znak najdeme na speciální stránce, kterou stačí otevřít pomocí tohoto odkazu. Na webové stránce se objeví jednoduché rozhraní, ve kterém nás zajímá pouze text Click here to select the invisible text. V tomto textu klikneme na Click here, čímž se označí onen znak, který je umístěn v průhledných závorkách. Poté klikneme na tlačítko Kopírovat a přesuneme se na domovskou obrazovku, kde si rozklikneme složku, jejíž název chceme odstranit. Název složky vymažeme, a poté v textovém poli podržíme prst, dokud se nezobrazí nabídka, ve které klikneme na Vložit. Poté stačí kliknout na Hotovo v dolní části obrazovky. Po této akci se na domovské obrazovce složka zobrazí bez popisku.

Na závěr je nutno podotknout, že se jedná pouze o jakýsi nedostatek či neznalost v systému iOS. Je tak dosti možné, že se v dalších verzích jablečného systému dočkáme opravy a složky bez názvu už nebudeme moci využít. Pokud se tak stane, tak budeme opět sledovat situaci, zda-li se neobjeví nový trik, pomocí kterého se budou dát složky bez popisku nastavit. Pokud se tak stane, tak se na našem magazínu samozřejmě objeví nový návod, který vám ukáže, jak na to.

Dnes nejčtenější

Další články