Zavřít reklamu

Neexistuje snad žádný český jablíčkář, který by nezaznamenal úterní dlouho očekávané spuštění Apple Pay na našem území. O službu byl okamžitě obrovský zájem. Podle statistik Komerční banky si během prvního dne aktivovalo Apple Pay více než 17500 klientů této banky, kteří provedli 10500 transakcí v celkovém objemu 3,7 milionu korun. Toto číslo se pak v průběhu včerejška ještě zvýšilo a to konkrétně na téměř 25 tisíc unikátních uživatelů, kteří za dobu funkčního Apple Pay zaplatili mobilem či hodinkami 14511krát. Popularita jablečné platební služby je však obří po celém světě.

Společnost Loup Ventures se na to, jak je Apple Pay oblíbené ve světě, pokusila odpovědět ve svém nedávném průzkumu. Její statistika tvrdí, že služba Apple Pay je používána na 43 % iPhonů. V září loňského roku to bylo  na 36 % iPhonů a v prosinci 2017 jen 20 % jablečných smartphonů. Podle tvrzení Tima Cooka je na této planetě aktivních 900 milionů iPhonů. Na základě dat společnosti Loup Ventures tedy můžeme říct, že na zhruba 383 milionech iPhonech uživatelé využívají Apple Pay. Podle výpočtů společnosti se tak jedná o 21 % mezičtvrtletní nárůst. Meziroční nárůst je pak 123 %. Není tedy pochyb o tom, že Apple Pay roste skutečně závratným tempem.

Loup Ventures dále odhaduje, že pouze 12 % uživatelů Apple Pay pochází ze Spojených států. Poměrně zajímavé je, že si Apple Pay přitom dle průzkumu vyzkoušelo zhruba 24 % Američanů vlastnících iPhone. Co se pak týče celosvětového měřítka, s Apple Pay má alespoň malou zkušenost na 47 % uživatelů majitelů iPhonů. „Domníváme se, že necelá polovina majitelů iPhone využívá Apple Pay a věříme, že toto číslo bude i nadále narůstat. Velké množství obchodníků, univerzit a systémů veřejné dopravy pomalu bezkontaktní platby začíná nabízet. Je tedy jen otázkou času, než lidé začnou o svém telefonu uvažovat jako o peněžence.“

Je více než pravděpodobné, že obliba Apple Pay poroste mezi uživateli i nadále a postupem času kvůli ní zaniknou i klasické platební karty. Ostatně, právě to mnozí analytici již nějaký ten pátek předpovídají. Vzhledem k tomu, jak pohodlné placení přes Apple Pay je, bychom se však nejspíš příliš nezlobili.

Dnes nejčtenější

Další články