Zavřít reklamu

Že bude o Apple Pay v České republice velký zájem bylo jasné už dlouhé týdny před jeho spuštěním. Ostatně, skvělým ukazatelem bylo obrovské množství dotazů, kterými čeští jablíčáři bombardovali své banky, i čtenost našich článků zabývajících se tímto tématem. Obří zájem nyní začínají postupně potvrzovat i české banky a nebankovní služby, které Apple Pay nabízí. Již včera večer jsme vám přinesli velmi zajímavá čísla z AirBank a dnes na ně navážeme zprávami z Komerční banky a Twista.

 

Podle statistik Komerční banky si v průběhu prvního dne aktivovalo Apple Pay více než 17500 klientů, kteří do svých iZařízení přidali na 20400 platebních karet KB. Mnoho z nich pak samozřejmě jablečnou platební službu ihned otestovala, přičemž konečný počet plateb přes Apple Pay se na konci dne zastavil na 10500 transakcích v celkovém objemu 3,7 milionu korun. Klienti Komerčky tak rozhodně nešetřili. 

Skvělá čísla hlásí ale i nebankovní služba Twisto. Do včerejší 18. hodiny totiž přidalo její kartu do Wallet na iPhonu, Apple Watch, iPadu či Macu na 2050 uživatelů, což je vzhledem k tomu, že má služba na 50 tisíc uživatelů, z nichž “jen” třetina vlastní iPhone velmi pěkné číslo. Do 18. hodiny též “twisťáci” uskutečnili na 948 plateb přes Apple Pay, přičemž průměrná výše platby byla 360 korun. Velmi zajímavé je i to, že jen za včerejšek k Twistu prchlo na 1500 nových uživatelů, kteří chtějí Apple Pay využívat, ale jejich banka je nepodporuje. Dá se navíc očekávat, že toto číslu bude v následujících dnech narůstat. 

“Úspěch Apple Pay předčil naše očekávání. Již od ranních hodin se strhla vlna zákazníků, kteří si přidali Twisto kartu do svých mobilních telefon. Polovina z nich již platbu také vyzkoušela. Těší nás enormní nárůst nově registrovaných uživatelů, jejichž banka Apple Pay nepodporuje. Zajímavostí je, že mezi těmito novými zákazníky je také řada vysoce postavených manažerů těchto bank,” nechal se slyšet Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista. 

O placení iPhonem, Apple Watch a dalšími jablečnými produkty je tedy evidentně velmi velký zájem, který bude v následujících dnech pokračovat. Uvidíme, zda kvůli němu některé banky, které podporu této služby nenabízí, nakonec své plány přeci jen nepřehodnotí a nepokusí se ji nabídnout dříve. Přejít ke konkurenci se totiž jejich klienti rozhodně nebojí, což ostatně částečně dokazují i čísla Twista. 

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.