Zavřít reklamu

To, na co mnozí z nás čekali dlouhé roky, se dnešním dnem konečně stává skutečností! Apple totiž právě dnes časně ráno spustil službu Apple Pay v České republice. I my si tak budeme moci konečně vychutnat placení smartphonem či chytrými hodinkami na místech s bezkontaktními platebními terminály. Po dlouhých letech  jsme se tak konečně dočkali a můžeme i u nás začít plnohodnotně využívat tuto službu.

O příchodu Apple Pay do České republiky se hovoří již dlouhé roky, avšak až v posledních měsících nabraly spekulace na intenzitě. Valná většina českých bank totiž nepřímo přípravy Apple Pay potvrzovala, přičemž postupem času dokonce připustily, že jsou již na jeho příchod připravené a čekají, jak dopadnou vyjednávání s Applem. Právě ty se však nakonec ukázaly jako největší kámen úrazu, který spouštění služby v našich luzích a hájích hned několikrát odsunul. V červnového spuštění byl tak rázem listopad, později prosinec, poté leden a nakonec jsme se dočkali až nyní, tedy zhruba v polovině února. 

Jako první oznámilo podporu Apple Pay Twisto, ostatní banky i nebankovní služby se svými prohlášeními ale určitě dorazí v průběhu následujících minut, maximálně hodin. Nicméně kartu do Wallet už umožňuje přidat i Komerční banka, MONETA, Česká spořitelna a AirBank.

Kdy, když ne dnes?

Už nyní je ale jasné, že všechny banky klientům Apple Pay ode dneška nenabídnou, byť se dušují, že udělají vše pro to, aby službu zpřístupnily co nejdříve. Vše však bude záležet na jejich jednání s Applem, který je ve svých podmínkách pro provozování služby dle dostupných informací takřka neoblomný, což je pro některé tuzemské banky jen velmi těžko překonatelný problém. Vzhledem k tomu, jak dlouho po zprovoznění služby jablíčkáři volají, je však jasné, že i ony dříve či později podlehnou volání svých klientů. 

V průběhu celého dnešního dne vám budeme na našem magazínu servírovat ty nejdůležitější informace o Apple Pay, díky kterým o něm budete vědět naprosto vše do nejmenšího detailu. Pokud jste si tedy i vy na využívání této služby brousili zuby, rozhodně nás v průběhu následujících hodin a dnů nepřestávejte sledovat. Jen tady se totiž dozvíte kompletní přehled všeho důležitého k tomuto tématu na jednom místě. 

Apple Pay Czech Republic

Související články

Dnes nejčtenější

.