Zavřít reklamu

Těsně před loňskými Vánoci se podařily slovenskému portálu živé.sk získat velmi zajímavé informace týkající se příchodu Apple Pay do země, které nejednoho slovenského jablíčkáře nadchly. Zdroje výše zmíněného portálu totiž prozradily, že jablečná platební služba k našim sousedům dorazí v březnu letošního roku – tedy jen o pár týdnů později než do České republiky. Zatímco však o Česku se od začátku letoška mluví ve spojitosti s Apple Pay skutečně intenzivně, zprávy o Slovensku naopak utichly. A jak se podle čerstvých informací, o které se znovu postaralo živé, zdá, utichnutí bylo předzvěstí odložení naplánovaného spuštění. 

Podle zdrojů výše zmíněného portálu je Apple se slovenskými bankami v kontaktu a zprovoznění služby u našich sousedů intenzivně řeší. Kvůli údajným legislativním problémům je však nucen start dosunout a to prý až na červen (jún) 2019 – tedy zhruba o dva až tři měsíce. Přesné datum pak bankám oznámí jen pár týdnů před spuštěním, stejně jako tomu bylo i v případě České republiky. I na Slovensku ale bude samozřejmě platit přísné informační embargo, které skončí až v den, kdy se služba v zemi oficiálně rozběhne. 

Ze začátku hned čtyři banky 

Přestože je spuštění slovenského Apple Pay ještě poměrně daleko, podle informací výše zmíněného portálu je již jasno o bankách, které se objeví v první vlně. Těmi by měla být Poštovní banka, mBank, J&T Banka a 365 banka. Ostatní banky se pak stejně jako v jiných zemí připojí později. 

Pokud jste tedy ze Slovenska a stále jste doufali v to, že služba odstartuje již zítra i u vás, nechte si bohužel zajít chuť. Pozitivní je však alespoň to, že příliš dlouho byste již čekat neměli a přestože může Apple spuštění služby opět mírně odložit, je více než pravděpodobné, že letos konečně odstartuje. 

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.