Zavřít reklamu

Počátkem tohoto měsíce se ve skupinových hovorech FaceTime objevila zásadní chyba, spočívající v tom, že bylo možné volaného odposlouchávat, aniž by musel přijmout hovor. Poté, co chyba vyšla najevo, společnost Apple funkci skupinového volání FaceTime dočasně zcela deaktivovala, a o týden později vydala opravu spolu s iOS 12.1.4. Po vydání softwarové aktualizace Apple službu opět zprovoznil.

Ani v iOS 12.1.4 ale skupinové volání FaceTime bohužel nefunguje tak, jak by mělo. Na serveru MacRumors se ihned po vydání aktualizace objevilo diskusní vlákno, v němž si uživatelé stěžovali, že skupinové volání FaceTime v nejnovější aktualizaci iOS neumožňuje přidání dalších uživatelů. Podle výpovědí uživatelů to vypadá, že v případě zahájení hovoru „jeden na jednoho“ FaceTime neumožňuje přidat do hovoru další uživatele. Tlačítko pro přidání dalšího uživatele je v těchto případech šedivé a neaktivní, a jedinou možností je zahájit zcela nový hovor s minimálně dvěma dalšími osobami zároveň. Tato odchylka od původního způsobu fungování skupinového volání FaceTime je pro řadu uživatelů značně matoucí a řada z nich se o tom dozvěděla až z diskuse.

Uživatel s přezdívku Bob-K telefonicky kontaktoval podporu společnosti Apple, kde mu bylo řečeno, že o problémech s příslušným tlačítkem jsou odpovědné osoby informovány, není ale jisté, kdy bude chyba opravena. Společnost Apple o chybě následně informovala i na twitterovém účtu podpory, s žádným řešením však zatím nepřišla. V současné době tak nezbývá než čekat na nový update, ve kterém Apple tuto chybu napraví.

apple-vanocni-reklama-facetime-group

Dnes nejčtenější

.