Zavřít reklamu

Nedávno jsme vám přinesli článek, shrnující vlastnosti, které řada zarytých androidistů podle svých vlastních slov závidí jablíčkářům. I majitelé iOS zařízení ale mají konkurenční platformě co závidět. Opět jsme se proto ponořili do hlubin vláken na Redditu, abychom vám přinesli seznam věcí, po kterých se nejvíce stýská novopečeným jablíčkářům.

Oznamovací centrum

Apple neustále pracuje na vylepšení funkcí a vlastností svých iOS zařízení. K přepracování a vylepšení Oznamovacího centra došlo již několikrát, řada uživatelů si ale nemůže vynachválit způsob, jakým tato funkce pracuje a vypadá na smartphonech s Androidem. Notifikační centrum u iOS je podle diskutujících na Redditu nelogické, zmatené a navzdory snaze Applu nepřehledné.

Google Play Store a emulátory

Apple si značnou uzavřenost vlastní platformy chválí zejména z důvodu vyšší bezpečnosti, pro některé uživatele ale může jít o značně omezující faktor. Uživatelé Redditu se v příslušném vlákně shodli na tom, že jim Google Play Store v mnoha směrech vyhovoval víc, a OS Android jim připadá flexibilnější. Zejména hráčům chybí emulátory herních konzolí, které jsou pro Android k dispozici.

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami je u zařízení s OS Android většinou jednoduchá, rychlá a intuitivní. Apple se uživatelům s potřebou práce se soubory a složkami pokusil vyjít vstříc zavedením nové nativní aplikace Soubory (Files), tu však bývalí androidisté považují ve srovnání s tím, co nabízí konkurence, za nedotaženou a do jisté míry omezenou. Chválí si i jednoduchost a rychlost přenosu souborů a složek mezi Android zařízením a PC.

Možnosti nativního budíku

Nazývat budík, který je ve výchozím nastavení k dispozici v iOS zařízení primitivním, by bylo sice přehnané, podle některých uživatelů mu ale k dokonalosti chybí řada funkcí, které jsou u nativních Android budíků naprostou samozřejmostí již řadu let. Patří mezi ně například pokročilé možnosti funkce snooze nebo dodatečné informace o tom, kolik uživateli chybí času do probuzení.

Lepší možnosti nativní klávesnice

Zejména majitelé smartphonů značky Samsung si chválí klávesnici, na které lze rychle a pohodlně psát pouhým přejížděním prstem. Tuto možnost výchozí iOS klávesnice nenabízí a uživatel, který po této funkci touží, se tak musí poohlédnout po některé z aplikací třetích stran.

Split screen

Někdo by vám možná řekl, že i ty nejrozměrnější smartphony od Applu jsou příliš malé na to, aby na nich uživatel patřičně ocenil funkci Split Screen. Uživatelé, kteří byli na tuto funkci zvyklí z některých smartphonů s OS Android, a kteří ji nyní bolestně postrádají u iPhonů, o tom ale jistě vědí své.

Lepší widgety i možnost přizpůsobení domovské obrazovky

Uživatelé Redditu se kromě jiného shodli také na tom, že widgety, které nabízí iOS, se ani zdaleka nedají srovnávat s těmi na Androidu. Na Androidu se dále velké popularitě těší značně širší možnosti přizpůsobení domovské obrazovky telefonu ve srovnání s iOS – není zde například absolutně žádný problém ponechat úvodní obrazovku zcela prázdnou a bez ikon na ploše.

Always-on a rychlonabíjení

Možná to zní jako zanedbatelná maličkost, řada majitelů smartphonů s Androidem si ale nemůže vynachválit možnost Always-on upozornění na displeji. U těch lze často přizpůsobit spoustu věcí v závislosti na aplikaci, a uživatel tak má i při vypnuté obrazovce a ztišeném zvuku alespoň částečný přehled o tom, co se děje. I tohle prý mnohým jablíčkářům chybí a na iPhonech by podobnou vychytávku ocenili. Další věcí, v níž Android boduje, je rychlonabíjení. Novější iPhony sice již konečně disponují možností bezdrátového nabíjení a rychlonabíjení, stále však v této oblasti Apple pokulhává. Valnou většinu Androidů totiž dobijete zkrátka o poznání rychleji.

Pestřejší obsah balení

Spousta uživatelů, přecházejících z Androidu na iOS, zažije jedno z prvních velkých překvapení již při rozbalení telefonu. V krabičce s novějšími iPhony najdete jen telefon, kabel, adaptér a sluchátka. Když rozbalíte nový Samsung Galaxy S9+, najdete v krabičce rychlonabíječku, USB-C kabel, redukci z USB-C na USB-A, sluchátka AKG a náhradní špunty. Je potřeba ještě něco dodávat?

Možnosti nastavení displeje při focení

iPhone při focení nabízí ve výchozím režimu poměr stran 4:3. Pro běžné použití je tento poměr jistě dostačující a za pomoci jistých postupů lze dosáhout poměru 16:9, u řady smartphonů s Androidem je ale širokoúhlé focení ve výchozím nastavení naprostou samozřejmostí.

apple android yt

Související články

Dnes nejčtenější

.