Zavřít reklamu

Nositelná elektronika je v posledních letech obrovským fenoménem. Největším tahounem tohoto odvětví jsou samozřejmě chytré hodinky, jejichž prodeje se dočkaly výrazného vzestupu. Dle společnosti The NPD Group, totiž meziročně od listopadu 2017 do listopadu 2018 poposkočily o skoro až neuvěřitelných o 61 %. S takto vysokým nárustem prodejů ruku v ruce pochopitelně rostou i tržby, které se zvýšily za toto období o 51 % na takřka 5 miliard dolarů. Lví podíl mají na tomto čísle společnosti Apple, Samsung a Fitbit, které dosáhly z celku na 88 % ze všech prodejů. Podle údajů NPD je z této trojice jasným lídrem společnost Apple.

Poměrně zajímavé je i to, že 16 % dospělých ve Spojených státech v současné době vlastní chytré hodinky, přičemž v prosinci roku 2017 to bylo 12 %. V rozmezí 18 až 34 let vlastní chytré hodinky v USA celkem 23 % lidí. Podle odhadů bude v budoucnu toto číslo nadále růst, a to hlavně díky přibývajícím zdravotním funkcím, které jsou doménou hlavně společnosti Apple a jejich Apple Watch. „Vzhledem k tomu, že nová zařízení se stále více zaobírají zdravotními funkcemi, jako například Apple Watch Series 4, tak se nebojíme odhadnout, že tento segment nositelného příslušenství bude mezi lidmi stále oblíbenější.“

Apple Watch Series 4 jsou vskutku velmi oblíbená:

Odhady společnosti NPD potvrdil i před nedávnem Tim Cook, který během oznámení finančních výsledků prozradil, že tržby ze segmentu nositelného příslušenství, který zahrnuje Apple Watch a AirPods, vzrostly o 50 %. Vzhledem k tomu, jak oblíbenými produkty Apple Watch a AirPods jsou, lze jednoznačně očekávat, že tato čísla budou v budoucnu narůstat.

Dnes nejčtenější

Další články