Zavřít reklamu

Přestože Apple zatím ještě ani oficiálně neoznámil přesné datum březnové konference, na které by měl dle dostupných informací představit nové produkty v čele s AirPods či novými iPady, díky redaktorům z MacRumors nyní již známe dokonce přesné datum představení iOS 13.

Dle kolegů z výše zmíněného portálu nebylo dohledání přesného data představení iOS 13 a dalších operačních systémů a produktů nic příliš složitého. Není totiž prakticky pochyb o tom, že k němu dojde v červnu, jelikož právě v tento měsíc Apple již řadu let pořádá své vývojářské konference WWDC, na kterých představuje prevážně softwarové novinky. Kromě měsíce nevisely příliš velké otazníky ani nad místem, jelikož se Applu v posledních letech velmi osvědčila budova McEnery Convention Center v San Jose, které je od jeho centrály v Cupertinu poměrně blízko. Jelikož je o tento prostor velký zájem, je potřeba jej zarezervovat s dostatečným předstihem a to i z důvodu, že pro konání takto velké akce je potřeba povolení přímo od města. Apple si je této skutečnosti samozřejmě velmi dobře vědom a tak si místo již pronajal, což potvrzuje rozpis pronájmů centra, který redaktoři též našli. V něm sice stojí jen to, že si Apple pronajal centrum na WWDC 6. června, tato akce je však vždy pětidenní a to od pondělí do pátku. Od tohoto data se tak dá alespoň odvodit, jaký týden bude tedy WWDC probíhat. 

Do svých kalendářů si tak zapište termín 3. až 7. června 2019, jelikož právě v těchto dnech proběhne v San Jose WWDC. K představení nových systémů v čele s iOS 13 pak dojde takřka 100% hned v pondělí 3. června na úvodní keynote celé konference. Přesně tak totiž představení probíhalo i v minulosti a nedá se tak očekávat, že by byl letošek v tomto ohledu jiný. 

Dočkáme se konečně Dark Mode?:

A na co vše že se můžeme tedy těšit? Jak už jsem v předešlých řádcích několikrát zmínil, primárně na softwarové novinky – tedy na iOS 13, watchOS 6, macOS 10.15 (nebo 11) a tvOS 13. V úvahu ale připadá i představení upgradovaných iMaců, k čemuž se Apple na této události odhodlal v roce 2017, kdy nám na ní mimo jiné ukázal i iMac Pro a HomePod spolu s 10,5” iPadem Pro. Co se týče pozvánek na tuto akci, ty Apple zpravidla rozesílá v polovině března. Oficiální potvrzení tohoto termínu tak budeme mít zhruba za měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější