Zavřít reklamu

Google Maps jsou zřejmě těmi nejpoužívanějšími mapami na světě. Není tedy divu, že si je Google hýčká a snaží se je neustále vylepšovat a rozšiřovat o nové funkce, kterými by se svým věrným uživatelům zavděčil. Tou nejnovější bude rozšířená realita pro navigaci.

Novinku představil Google už minulý rok na I/O konferenci a momentálně ji začínají testovat první uživatelé. Zatím tedy rozhodně nejde o dokončenou verzi, ale vše je na dobré cestě. A jak bude tato funkce fungovat? Google Maps nejprve zjistí pomocí GPS a Street View přesnou polohu uživatele. Poté už na displeji telefonu, kde uživatel vidí skrze kameru svět před sebou, zobrazuje šipky se směrem k předem zadanému cíli. Navíc ve spodní části displeje je vidět i klasický mapový podklad, tak jak ho známe nyní.

Google Maps ve spojení s chytrými brýlemi Applu? V budoucnu možná ideální kombinace:

Rozhodně však nejde o způsob navigace, který byste měli používat na dlouhé trasy. Kvůli bezpečnosti a samozřejmě také náročnosti na baterii. Rachel Inmanová z Googlu uvedla, že tento způsob navigace se nejvíce hodí například když vyjdete ze stanice metra a potřebujete zjistit, kudy se máte vydat. Google testoval různá uživatelská rozhraní a nakonec jsou směrové šipky umístění do vzduchu, aby uživatel nesledoval pouze čáru na zemi, což by mohlo být nebezpečné. I tak se prý uživatelské rozhraní, stejně jako ostatní funkce, ještě může změnit.

Zdroj: Wall Street Journal

Přesné datum vydání zatím není stanoveno. Google novou funkci zpřístupní všem až když s ní bude zcela spokojen. Navíc bude funkce rozšířené reality pro navigaci určena i pro chytré brýle. Na těch momentálně řada společností – včetně Applu – pracuje a právě rozšířená realita pro navigaci by mohla být jednou z jejich hlavních funkcí.

Související články

Dnes nejčtenější