Zavřít reklamu

Že si je Apple velmi dobře vědom toho, že vyrábí vysoce kvalitní a výkonné notebooky, je při pohledu na jejich ceny prakticky jasné. Kdyby tomu totiž tak nebylo, jen stěží by je byl schopen dlouhodobě prodávat za vyšší desítky tisíc korun. Když se ale pro takto vysokou investici rozhodnete, tak nějak očekáváte, že váš stroj bude fungovat naprosto bezchybně a nebudete u něj řadu let muset absolutně nic řešit. To ale bohužel tak úplně neplatí. Potvrzuje to alespoň problém, na který narazil Aris Mpitziopoulos z youtubového kanálu HardwareBusters. Jeho 15″ MacBooku Pro za v přepočtu téměř 103 tisíc korun totiž problikává displej.

Arisův počítač, který je osazen procesorem Intel Core i9, 32 GB RAM , grafikou Vega 20 a 1TB SSD, zprvu plnil svou úlohu na jedničku. Jednoho dne jej ale jeho vlastník probudil z režimu spánku a velmi nemile ho překvapilo podivné blikání obrazovky, které nešlo žádným jednoduchým způsobem vyřešit, respektive na něj nepřišel. Aris se tedy rozhodl pro reklamaci, v jejímž rámci obdržel zcela nový kus, ale za pár dní se objevil ten samý problém. Po probuzení z režimu spánku začala opět blikat obrazovka. Záhy vypozoroval, že restart zařízení problém s obrazovkou vyřeší. Ovšem MacBook Pro poté nesmí přejít do režimu spánku. Jediným schůdným řešením bylo tedy zakázat režim spánku, což ale samozřejmě snižuje výdrž baterie. Na celý problém se můžete podívat ve videu pod tímto odstavcem.

Dle zahraničních diskuzí se navíc bohužel nejedná o ojedinělý problém, byť se o něm zatím příliš nemluví. To je pravděpodobně zapříčiněno hlavně tím, že Apple nemá sebemenší problém MacBooky vyreklamovat, ačkoliv dle všeho ve výsledku výměna stroje za nový mnohdy nic neřeší. V úvahu tak připadá už „jen“ softwarová chyba, která by problikávání displeje způsobovala. Tu ale může Apple jednoduše opravit skrze softwarový update.

MacBook Pro:

Doufejme, že se problém nerozšíří mezi daleko větší počet uživatelů MacBooků a Applu se jej podaří skutečně vyřešit skrze softwarovou aktualizaci či výměnu několika desítek či stovek postižených kusů. Tak či tak je ale poměrně zarážející, že k něčemu podobnému vůbec dochází a to i přes testování, která Apple u svých produktů provádí.

Související články

Dnes nejčtenější