Zavřít reklamu

Dlouhé měsíce čekání na spuštění Apple Pay v České republice budou již za pár dní u konce. Podle portálu idnes.cz se totiž již první banky s Applem na startu služby dohodly a nyní jen odpočítávají dny do jejího oficiálního odstartování. To by mělo proběhnout ve druhé polovině února, přesně 19. 

Zdroje z bankovního prostředí portálu idnes potvrdily, že banky zařazené do první vlny již disponují všemi potřebnými certifikáty, díky čemuž si tak budou moci jejich zákazníci užít Apple Pay prakticky ihned po jeho spuštění. Někteří zaměstnanci tuzemských bank si jí však mohou díky internímu testování, které má odhalit případné problémy, užívají již nyní. Potvrzuje to video zveřejněné Tomášem Froňkem na jeho Twitteru.

Co se týče podpory tuzemských bank, tu by měla hned od začátku nabídnout Komerční banka, MONETA, Česká spořitelna, AirBank a mBank. Ostatní bankovní instituce spustí službu dle svých slov v průběhu letošního roku, přičemž například taková ČSOB se nechala na svém Twitteru slyšet, že svým klientům Apple Pay nabídce až ve 4. čtvrtletí. Uživatelé nebankovních platebních institucí si budou moci oficiálně užít Apple Pay v Česku ještě o pár dní déle. Dle našich informací by se totiž měli podpory Apple Pay dočkat již v úterý 12. února – tedy přesně týden před bankami. 

[Aktualizace]: Příchod Apple Pay do Česka víceméně potvrzuje i samotný Apple na svém webu věnovaném právě problémům s touto platební službou. Ten totiž na konci loňského roku přeložil do češtiny. Prohlédnout si jej můžete zde

Apple Pay Czech Republic

Související články

Dnes nejčtenější

.