Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi businessmany a nebo jednoduše lidi, kteří mají hodně platebních karet, tak zbystřete. Možná už jste slyšeli o platební kartě Curve.

Curve se objevila již v několika českých videích a u nejednoho influencera. Vliv se takto dostal i ke mně a proto jsem se rozhodl, že Curve vyzkouším. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si Curve zřídit, jak se používá a k čemu vlastně slouží.

Kurv.. cur.. Curve!

Curve je jednoduše řečeno více platebních karet v jedné. Pokud máte jeden účet zřízený u jedné banky a druhý účet u jiné, tak logicky vlastnítne dvě platební karty. Nebylo by jednodušší, kdybyste platební kartu nosili jen jednu? Zcela jistě ano. Proto přišel Curve se zajímavým nápadem, díky kterému si všechny vaše karty nahrajete do aplikace a pomocí ní si přepínáte, kterou kartou chcete zrovna platit.

Curve používám jen pár dní a musím říct, že je to opravdu parádní. Osobně se sice přepínám mezi pouhými dvěma kartami, i tak je ale tento způsob platby velice užitečný. Když chci platit jednou kartou, tak jednoduše přiložím a když chci platit jinou kartou, tak rychle v aplikace přepnu, a zase přiložím.

V aplikaci Curve jsou zároveň k dispozici různé benefity a cashback. Pokud jste novými zákazníky, zřídíte si kartu a jednu z těch svých si v aplikaci aktivujete, tak můžete po dobu 90 dní využít 1% cashback na všech nákupech ve vybraných obchodech. Vybrat si můžete tři z mnoha společností, u kterých lze cashbacku využít – na seznamu nechybí například TESCO, Lidl, či Amazon. Pokud byste si chtěli vybrat až šest společností, tak opět musíte sáhnout po Curve Black.

Minimální poplatky (aktualizováno)

Klasická otázka každého Čecha zní: „Jak je to s poplatky?“ Velice jednoduše. Pokud jste klasický smrtelník, tak neplatíte prakticky nic. Poplatek 2% se platí pouze tehdy, kdy utratíte více než 500 liber s konverzí do jiné měny. Pokud tedy v Česku zaplatíte v měně CZK a karta, kterou platíte, má nastavenou měnu CZK, neplatíte žádný poplatek. Pokud přešvihnete limit 500 liber s konverzí do jiné měny, tak za každý další nákup na 500 liber zaplatíte Curve 2% poplatek.

curve_Fb

Jak si vyřídit Curve?

Díky odstavcům výše už jste se něco málo o Curve dozvěděli. Pokud vás tato platební karta zaujala, tak nezbývá nic jiného, než si ji vyřídit. Pro vyřízení si na vašem zařízení stáhněte aplikaci Curve – můžete využít tohoto odkazu – a nainstaliujte ji. Po prvním spuštění se stačí proklikat prvotními ustanoveními a informacemi. Poté si zvolte, že máte zájem o kartu Curve, vyplňte své osobní údaje (jméno, příjmení, adresa, atp.) dokud se nedostanete ke skonování vaší platební karty. Po naskenování už stačí pouze zadat třímístný kód ze zadní strany karty a potvrdit. Tímto se dostanete do aplikace, kde už si můžete vyžádat vytvoření vaší Curve karty. Curve karta by měla přijít do 14 dnů, mě osobně přišla za 6 dnů. Jakmile si kartu rozbalíte, tak budete muset za poplatek 1 GBP validovat vaši klasickou platbní kartu. Po úspěšné validaci už stačí Curve importovat do aplikace pomocí vložení čtyř posledních číslic. Poté se vám zobrazí PIN a je hotovo, můžete Curve začít používat.

Další kartu si do aplikace jednoduše přidáte ze záložky Wallet stisknutím na tlačítko Add a new card. Aplikace Curve vám taktéž dokáže jednoduše zobrazovat přehled o vašich přijmech a výdajích. Pomocí aplikace si dále můžete nastavit limit vaší Curve karty a jak už jsem zmiňoval výše, tak i benefity v podobě cashbacku, atp.

Závěr

Pokud vlastníte více karet než jen jednu, tak se vám používání Curve určitě vyplatí a hlavně budete mít lehčí a tenčí peněženku, což tedy nemusí být úplná výhra, ale alespoň vám nebudou padat kalhoty (vtip). Používání Curve je velice pohodlné a i když by bylo rozhodně lepší, kdybychom v Česku měli Apple Pay, tak je pořád Curve skvělou alternativou. Za zkoušku nic nedáte a myslím si, že si Curve velice rychle oblíbíte.

curve_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.