Zavřít reklamu

Pokud nejste z nějakého důvodu spokojení s nejnovější verzi operačního systému iOS s označením 12.1.3, ale doposud jste se neodhodlali k downgradu, musíme vás zklamat. Apple totiž přestal starší verze, konkrétně 12.1.1 a 12.1.2 podepisovat a znemožnil tak uživatelům návrat.

K ukončení podepisování se Apple zpravidla uchyluje po pár týdnech po vydání nové verze iOS, která je zpravidla o poznání bezpečnější a celkově lepší než verze předchozí. Kalifornský gigant tak chce na nejaktuálnější verzi udržet vždy co největší počet uživatelů, čímž jim zajišťuje nejen ty nejnovější funkce, ale i jejich bezpečí.

Vydání systému iOS 12.1.1 jsme se dočkali přesně 5. prosince, verze 12.1.2 pak o dvanáct dní později. V obou případech se jednalo spíše o drobné updaty, které n jablečné telefony nic zásadního nepřinesly. Apple v nich totiž vesměs opravoval jen chyby, které v předchozích verzích opomněl. To samé v bledě modrém pak platí i o iOS 12.1.3. Naopak právě testovaný iOS 12.2, jehož druhou betu Apple vývojářům zpřístupnil v pondělí, bude na novinky o poznání bohatší. Těšit se můžeme například na přepracovanou ikonu zrcadlení v ovládacím centru, nový přepínač pro aktivaci senzorů pro procházení internetu přes Safari nebo třeba čtveřici nových Animoji.

Tito Animoji dorazí v iOS 12.2:

Co se týče vydání finální verze iOS 12.2, přesný termín je v tuto chvíli ve hvězdách. Pokud však bude Apple pokračovat v testování stále ve stejném tempu a přidrží se standardního počtu beta verzí, hotovo by mohlo být odhadem v polovině března. Do té doby nás však čeká ještě vydání menšího updatu, který zprovozní znovu skupinové hovory FaceTIme, které musel Apple kvůli obří bezpečnostní chybě deaktivovat. 

Související články

Dnes nejčtenější