Zavřít reklamu

Myslíte si, že si své těžce vydělané peníze nemůžete s sebou vzít do hrobu? Příběh kanadské směnárny Quadriga, která je mimochodem jedna z největších v zemi, vás přesvědčí o přesném opaku. Její ředitel Gerald Cotten totiž vloni nečekaně zemřel a společnosti tak pěkně tím, že si de facto vzal všechny peníze s sebou do hrobu, zavařil.

Cotten minulý rok cestoval po Indii, kde chtěl otevřít sirotčinec. Zde však náhle zemřel na nemoc trávicího ústrojí a to v pouhých třiceti letech. Tato smutná událost směnárnu Quadriaga velmi zasáhla, avšak to nejhorší mělo teprve přijít. Později se totiž ukázalo, že veškeré své rezervy ve výši 110 milionů liber (tedy zhruba 3 miliardy korun), které byly ve formě bitcoinů, měl Cotten uloženy na svém notebooku. Problém však je v tom, že ten je zašifrovaný a nelze se tak do něj dostat. Přestože se o proniknutí do něj firma snaží již delší dobu, štěstí jí stále nepřeje a dluhy, které kvůli tomuto problému vznikly, stále rostou.

Na oficiálních stránkách Quadrigy se o incidentu nic nedozvíme:

Heslo od Cottenova notebooku nezná nikdo ze zaměstnanců firmy, ale ani jeho manželka. Ta už prohledala celý dům, ale heslo se jí odhalit nepodařilo. Už několik měsíců se tak všichni snaží marně do počítače dostat. Směnárně by přístup k bitcoinům velmi pomohl, veškeré dluhy by však stejně pokrýt nezvládly. Vypadá to tedy, že přes 3 miliardy korun jsou nenávratně pryč. Nebo si někdy o tuto pěknou sumu přilepšil a teď se snaží zamést stopy?

Quadriga v tiskové zprávě uvedla, že se ze všech sil snaží, aby veškeré své dluhy co nejdříve splatila. Celý případ už projednává i soud a bude dohlížet na splacení všech závazků.

Bitcoin

Související články

Dnes nejčtenější