Zavřít reklamu

U nového iPadu mini 5 bychom se mohli dočkat podpory pro Apple Pencil a Magic Keyboard. Informoval o tom vývojář Steve Troughton-Smith, který se nebál podívat se na zoubek nejnovější betaverzi iOS 12.2 za účelem zjištění zajímavých informacích o nástupcích současných jablečných tabletů. Steve však upozorňuje na to, že by jeho informace měly být brány s menší rezervou. Stoprocentně

Konkrétně se v datech nové betaverze iOS objevují zařízení s modelovým označením J210, J211, J217 a J218 – s největší pravděpodobností se jedná o iPady mini páté generace a velikostně rozdílné iPady sedmé generace. Všechny tyto modely by měly Apple Pencil a Magic Keyboard podporovat. Co se týče jejich zabezpečení, to bude zajišťovat Touch ID. Face ID tak zůstane minimálně pro letošek výsadou iPadů Pro.

Podpora Apple Pencil bude zřejmě jedním z největších vylepšení, které iPad mini 5 dostane. Podle dostupných informací by totiž měl tento tabletu dostat dále „jen“ lepší procesor, fotoaparát a mírně designově přepracovaná záda u LTE verze, na kterých již nebude anténa kryta plastovým pásem, ale úzkou linkou. Pokud jste však doufali například v ostré hrany, které přinesl iPad Pro, nechte si zajít chuť.

Co se týče představení této novinky, to velmi pravděpodobně proběhne v průběhu března. Právě v tento měsíc totiž Apple v minulosti pořádal své keynote, na kterých představoval první várku svých produktů pro daný rok. Je tak více než pravděpodobné, že i letos zvolí stejný termín.

Související články

Dnes nejčtenější