Zavřít reklamu

O iOS 12 a novinkách, které systém přinesl, jsme doposud hovořili jako o téměř dokonalém systému, kterému nesahá kvůli obrovskému množství chyb předchozí iOS 11 ani po kotníky. Po chybě, kterou uživatelé objevili dnes v noci, však již podobné superlativy ve spojitosti s iOS 12 jen stěží v budoucnu použijeme. Přes jednu z jeho největších novinek šlo totiž snadno odposlouchávat uživatele “na druhé straně drátu”. 

Chyba, která umožňovala odposlech uživatelů, se týká skupinových hovorů přes FaceTime a její využití je skutečně jednoduché. Stačí, abyste začali ze svého iPhonu někomu volat přes FaceTime a už v době, kdy jej vytáčíte, přidali do hovoru jako druhou osobu své číslo. V tu chvíli můžete osobu na „druhém konci drátu“ již slyšet, aniž by hovor přijala. To ale není vše. Portálu 9to5mac se dokonce podařilo podobným způsobem zaktivovat i FaceTime kameru iPhonu, přestože se zdálo, že osoba na druhé straně stále čeká na animaci přijetí hovoru. Problém se má dle dostupných informací týkat všech uživatelů, kteří mají ve svých zařízeních nainstalovaný iOS 12.1 nebo novější. Týkat by se ale mohl i Maců, což se však v průběhu noci nepodařilo potvrdit.

Apple na celou situaci zareagoval velmi rychle a v průběhu noci vypnul servery zajišťující funkčnost skupinových hovorů FaceTime. Zároveň přislíbil, že s opravným updatem přispěchá do konce tohoto týdne. Do té doby se však budeme muset bez skupinových hovorů FaceTime obejít. Aktivace serveru by totiž samozřejmě znovu umožňovala tuto chybu využívat, což si Apple nemůže dovolit. 

Loni v červnu byli všichni z představení skupinových hovorů FaceTime naprosto nadšení:

Je naprosto jasné, že se jedná o jednu z nejzávažnějších chyb v iOS za posledních několik měsíců, kvůli čemuž se dá očekávat ze strany Applu i nějaké větší vyjádření, kterým se pokusí své uživatele uklidnit. Snad se tedy updatu dočkáme brzy a v následujících týdnech již žádné podobné chyby v jablečných systémech neobjevíme.

Dnes nejčtenější

Další články