Zavřít reklamu

Skupinové hovory FaceTime byly opravdu dlouhou dobu velice žádané a s příchodem iOS 12.1 a macOS 10.14.1 Mojave jsme se jich konečně dočkali. Díky FaceTimu můžete jednoduše skupinově komunikovat až s 32 účastníky najednou. Pojďme se proto v dnešním návodu podívat na to, jak skupinové hovory FaceTime používat, jaké zařízení je podporují a další informace, které byste měli vědět.

Na úplný začátek se podíváme na zařízení, která skupinové hovory FaceTime podporují. Z řady iPhonů je to každý iPhone 6s nebo novější; pokud chcete skupinový FaceTime používat na iPadu, tak si připravte iPad Pro, iPad Air 2, nebo iPad Mini 4. Všechna tato zařízení samozřejmě musí být aktualizovaná na iOS 12.1. Pokud vlastníte starší zařízení, než která jsou uvedená výše, budou vám fungovat pouze skupinové audiohovory.

Jak na skupinové hovory FaceTime

Nejdříve je nutné, abychom se přesvědčili, zda-li máme na našem zařízení službu FaceTime aktivovanou. Přejdeme do nativní aplikace Nastavení, zde rozklikneme kolonku FaceTime a ujistíme se, že je služba aktivní. Po ověření už stačí pouze na ploše otevřít aplikaci FaceTime. V aplikaci klikneme v pravém horním rohu na ikonu plus a přidáme všechny uživatele, u kterých chceme skupinový hovor spustit. Poté už pouze ve spodní části obrazovky zvolíme Audio hovor či Video hovor. Skupinový hovor FaceTime můžete také spustit ze skupiny v iMessage. Stačí pouze v horní části obrazovky stisknout tlačítko FaceTime.

Poté, co skupinový hovor spustíme už pouze stačí počkat, až jej ostatní účastníci přijmou. Pomocí ikony hvězdičky vlevo můžeme jednoduše přidávat efekty. Pomocí ikony tří teček na druhé straně vyvoláme další možnosti hovoru včetně možnosti přidat k hovoru další účastníky.

Skupinové hovory FaceTime jsou dle mého názoru opravdu parádní. Zcela jistě stojí alespoň za vyzkoušení – myslím si, že dokážou hravě nahradit některé komunikační programy, jako je například Skype atp. Uvidíme, co si pro nás Apple přichystá v dalších aktualizacích FaceTimu.

group facetime

Dnes nejčtenější

.