Zavřít reklamu

Každou chvíli se na světlo světa prodere patent popisující zcela nový produkt nebo technologii, s jejichž realizací si Apple pohrává. Dnes ale tady máme zmínku o patentu, ze kterého bude mít skutečně nejeden fanoušek Applu radost, přestože neodhaluje žádnou novinku. Jedná se o patentovou přihlášku, která hovoří o možném vyřešení jednoho z problémů, které nejspíš sužovaly bezdrátovou nabíječku AirPower. Je tady tedy další důkaz, že Apple s AirPower i nadále počítá a projekt neposlal k ledu, jak dříve uváděly některé zdroje.

Patent hovoří o „systému magnetického vidění“, který má zabránit, aby byla nabíječka poškozena kovovými předměty, se kterými může případně přijít do styku. Popis je opět poněkud zmatený. Zjednodušeně se ale jedná o technologii, která by měla detekovat kovové předměty (například magnetické materiály v krytech) a v případě, že je nalezne, nabíjení nezaktivuje. Jedná se tedy sice jen o preventivní opatření, leč potřebné.

Takto byla AirPower v září 2017 představena:

Vývoj AirPower provázely mnohé problémy, které se týkaly především přehřívání. Dle několika zdrojů je ale nabíječka již pomalu na cestě. Je dost možné, že patentová přihláška byla klidně podána už před několika měsíci a zveřejněna byla až nyní. S velkou nadsázkou tedy můžeme říct, že Apple vyřešil jeden z problémů AirPower právě tímto způsobem „magnetického vidění“. Možná ale vše bude úplně jinak a této technologie se dočkáme v nějaké z příštích verzí. Čekáte stále na AirPower nebo jste se již obrátili na konkurenční produkt?

Související články

Dnes nejčtenější