Zavřít reklamu

Že je Apple pro americkou ekonomiku nesmírně důležitý není již řadu let sebemenších pochyb. Investice, které ve své domovině provádí, jsou totiž skutečně masivní a tamní obyvatelé si je snaží využívat, jak to jen jde. Přemýšleli jste však někdy nad tím, jak důležitý je Apple pro USA v řeči čísel?

Přesně na tuto otázku se Apple rozhodl skrze své tiskové centrum odpovědět. Ve své zprávě se pochlubil tím, že v loňském roce rozdělil mezi 9000 amerických společností na 60 miliard dolarů, což je o 10 % více, než tomu bylo v roce 2017. Výše částky tak jen dokazuje, jak je Apple pro americkou ekonomiku důležitý, ale i to, jak důležité jsou americké společnosti pro něj.

Pokud byste čekali, že se v USA vyrábí jen méně důležité komponenty a vše klíčové a drahé mají na starosti asijské fabriky, jste na omylu. Například VCSEL senzor pro Face ID iPhonu X a novější pochází z Texasu, LCD displeje pro iPhony a iPady vznikají částačně v Kentucky, LTE modemy chrlí fabriky v Coloradu, Oregonu a Massachusetts. Apple ale v USA i testuje své smartphony v rámci voděodolností. Toto testování probíhá v Ohiu. 

Přestože jsou výše uvedená čísla skutečně parádní, je prakticky jasné, že se budou rok od roku ještě zvyšovat. Apple totiž připravuje výstavbu dalších několika kampusů, ve kterých naleznou práci tisíce lidí. A kdo ví, třeba se Apple za pár let rozhoupe i ke přesunutí výroby některých významných produktů na území své domoviny. Minimálně prezident Trump by si to alespoň dle svých vyjádření moc přál. 

Dnes nejčtenější

Další články