Zavřít reklamu

Apple opouští jeden z jeho nejdůležitějších inženýrů pracujících na systémech macOS, Bill Stevenson. Ten u kalifornského giganta působil dlouhých 14 let, přičemž značnou část kariéry strávil na postu vedoucího správy programů Applu pro macOS a Windows. Nyní se však veterán upsal konkurenčnímu Googlu. 

Podle dostupných informací bude Stevenson v Googlu pracovat na chystaném systému Fuchsia OS, který by měl být navržený tak, aby byl využitelný prakticky ve všem od počítačů, přes smartphony a tablety až po chytré hodinky či jinou nositelnou elektroniku. Jednoho dne by pak měla Fuchsia dokonce nahradit i Android, jehož aplikace by s ní měly být bez problému kompatibilní. 

Bohužel není zcela jasné, jakou pozici bude Stevenson u projektu zastávat. Je však prakticky jasné, že vzhledem k jeho zkušenostem s počítačovými systémy bude pracovat spíš s týmy, které se Fuchsii chystají přivést právě na PC. Na těch by měla nahradit Chrome OS, který se ve světě těší poměrně slušné popularitě. 

Tyto screenshoty, které se objevily na internetu před více než rokem a půl, mají údajně zachycovat novou Fuchsii (zdroj):

Důvod k obavám?

Není pochyb o tom, že je Fuchsia jedním z nejambicióznějších projektů, na kterých Google pracuje. Faktem však je, že se o něm šušká už opravdu velmi dlouho a dá se očekávat, že i dlouho ještě bude. První zařízení s tímto operačním systémem jsou stále v nedohlednu. Ale kdo ví. Třeba se Fuchsia podaří natolik, že bude pro iOS představovat skutečně velkou konkurenci. 

Apple Store logo FB

Související články

Dnes nejčtenější