Zavřít reklamu

Chtěli jste někdy zjistit, jestli si dotyčná osoba zablokovala vaše telefonní číslo? Možná už znáte způsob, jak lze v iOS jednoduše číslo zablokovat. Možná však ale nevíte, jak se vlastně taková blokace projeví na druhé straně. Vžijme se teď do role jedince na „druhém konci“, který chce zjistit, zdali si ho někdo, s kým se například pohádal, zablokoval. Jakým způsobem tedy můžeme zjistit, zdali si nás někdo zablokoval? Kroků je hned několik a v dnešním článku se podíváme na všechny z nich.

Jak zjistit, zdali jsem blokovaný

Jak už jsem zmínil v odstavci výše, tak existuje více možností, jak můžete zjistit, že si vás někdo zablokoval. Jen pro pořádek připomenu, jak to při blokaci chodí. Pokud si vás někdo zablokuje, tak dotyčná osoba od vás nebude dostávat žádné zprávy ani iMessage, a ani se nezobrazí žádná notifikace, či upozornění, že jste osobě volali. Pro osobu, která si vás zablokovala, se prakticky jevíte jako někdo, kdo neexistuje.

První metoda: pomocí zavolání

Pokud si vás někdo zablokoval a vy se budete snažit dovolat se na ono číslo, tak uslyšíte buď žádné, anebo pouze jedno pípnutí. Poté se hovor přeruší a vstoupí do něj asistent, který vás informuje, že volané číslo není k dispozici. V případě, že má jedinec, který si vás zablokoval, aktivní hlasovou schránku, tak se hovor ihned přepne právě do hlasové schránky. Pokud tedy uslyšíte při volání několik pípnutí, a poté se hovor přesune do hlasové schránky, blokováni nejste. Druhá strana vám hovor pouze nezvedá.

zjistit_blokaci (5)

Mějte však na paměti, že pokud se váš hovor prakticky ihned přepne do hlasové schránky, tak to nemusí znamenat, že vás má jedinec v blokaci. Občas se můžete ihned do hlasové schránky dostat i tehdy, kdy na druhé straně momentálně probíhá jiný hovor, nebo se osoba nachází v místě se špatným signálem, anebo má třeba pouze vypnuté zařízení.

Druhá metoda: zaslání iMessage

Pokud má druhá osoba taktéž iOS zařízení, tak lze blokaci zjistit i pouhým zasláním iMessage na číslo osoby, u které si myslíte, že vás blokuje. Pokud této osobě zašlete iMessage, u které se po delší době nezobrazí ani Doručeno, ani Přečteno, tak můžete být blokováni. Opět to však rozhodně nemusí být pravidlem. Pokud se u zprávy zobrazí Přečteno, tak je 100% jisté, že vás osoba neblokuje, a dokonce si vaši zprávu zobrazila – jen na ni nereaguje. To samé platí v případě, že se zobrazí Doručeno – ani v tomto případě nejste blokováni.

V případě, že iMessage po delší době zezelená, znamená to, že byla na zařízení odeslána namísto iMessage klasická SMS zpráva. V tomto případě nemusí být druhá strana k dispozici, tzn. nemusí mít signál, nemá datové připojení a další. Existuje mnoho případů, kdy iMessage prostě nemusí fungovat, tudíž je třeba brát tuto metodu s rezervou.

Závěr

Bohužel neexistuje 100% postup, pomocí kterého byste zjistili, zdali vás někdo blokuje. Výše zmíněné metody byste tedy měli využívat u osob, u kterých čekáte, že by vás v blokaci z nějakého důvodu mít mohli. Je téměř jasné, že pokud se chcete dovolat vlastní matce a hovor se vám přesměruje do hlasové schránky, tak s největší pravděpodobností si vás matka nezablokovala. Pouze mohl někde nastat problém a jak to jistě většina z nás zná, tak matka mohla někam špatně kliknout a nebo aktivovat nějakou funkci. Berte tedy tyto metody s rezervou a používejte u zjišťování blokace selský rozum.

zjistit_blokaci_fb

Dnes nejčtenější

.