Zavřít reklamu

Přestože měla většina z nás iPod již za prakticky mrtvý produkt, Apple jej tak podle všeho rozhodně nevnímá. Na světlo světa totiž vyplula včera poměrně zajímavá informace o tom, že si Apple nedávno zažádal u amerického patentového úřadu o úpravu ochranné známky pro iPod touch. Ten byl od roku 2008 ve spisech úřadu veden jakožto audiovizuální a a informační zařízení, od začátku letošního roku pak do popisu přibylo i herní zařízení nebo chcete-li herní konzole. 

Úprava ochranné známky je s ohledem na okolnosti minulých dnů více než zajímavá. Zhruba před týdnem se totiž začalo šuškat o tom, že v dílnách kalifornského giganta vzniká nová generace iPodu touch, která by se mohla v následujících měsících objevit na pultech obchodů. Prakticky ihned poté, co se spekulace o vývoji nového iPodu rozkřikly, se začali fanoušci Applu ptát, zda není tento produkt ve formě, ve které jej známe nyní, již kvůli iPhonům či Apple Watch naprosto zbytečný. Mnozí si tak začali pohrávat s myšlenkou, že Apple novým iPodem vnímání tohoto produktu zcela změní a místo hudebního přehrávače jej bude prodávat jako úplně něco jiného, přičemž právě herní konzole se zdála jako jedna z nejpravděpodobnějších variant. Mobilní gaming je totiž ve světě čím dál populárnější, na což reagují přední výrobci smartphonů vývojem speciálních herních telefonů. Jelikož se však podobný krok u Applu očekávat nedá, zdá se poměrně pravděpodobné, že by místo herního smartphonu mohl zaplnit právě herní iPod. A právě změna ochranné známky tuto teorii přibližuje opět o pořádný kus k realitě. 

Mírněme nadšení

Na změnu ochranné známky je však potřeba se podívat i z jiného úhlu. iPod byl totiž jakousi herní konzolí prakticky odjakživa, byť si jej kvůli hrám kupovalo pramálo uživatelů. Jelikož se však jeho ochranná známka na hry nevztahovala, což mohlo působit i vzhledem k produktové propagaci na webu Applu, kde jej kalifornský gigant označuje za zařízení umožňující vrcholové zážitky s mobilními hrami, poměrně zvláštně, mohl se Apple nyní rozhodnout “jen” vše uvést na pravou míru. Vzhledem k načasování by však byla podobná změna poměrně zvláštní a o poznání pravděpodobněji se tak jeví předchozí varianta. 

touch

Uvidíme, jak se tedy celá situace ohledně iPodu touch 7. generace nakonec vyvine. Pokud bychom se však dočkali herního zařízení, na kterém bychom si hry užili lépe než na iPhonu, ale nezaplatili bychom za něj přemrštěnou částku, rozhodně bychom se nezlobili. Otázkou však je, kolik uživatelů by se nezlobilo s námi a do podobného produktu by své peníze vložilo. Přeci jen, o pakatel pravděpodobně nepůjde. 

ipod touch 1

Dnes nejčtenější

.