Zavřít reklamu

Prahnete už další dobu po skvělých bezdrátových sluchátkách? Nechcete AirPody kvůli tomu, že vám nesedí anebo kvůli tomu, že nechcete klasické pecky, ale špunty? Potrpíte si na luxusní design spojený s parádním zvukem? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, tak vás vítám u dnešní recenze Bluetooth sluchátek Klipsch R5 Neckband.  Tato sluchátka se mohou pochlubit více než líbivým designem a kvalitními materiály, jako je například pravá kůže. Rozhodně si však nemyslete, že zvuk zůstal stranou – právě naopak.

Technické specifikace

Sučástí každé recenze musí být technické specifikace, které většině pokročilým uživatelům řeknou vše, co potřebují vědět. Sluchátka Klipsch R5 se řadí mezi bezdrátová in-ear „špuntová“ sluchátka. Uvnitř sluchátek se nachází dvojice 5 mm driverů. Frekvenční rozsah sluchátek se v tomto případě lehce liší od ostatních standardů, konkrétně 10 Hz – 19 000 kHz. Baterie, která je zabudovaná uvnitř sluchátek, má velikost 110 mAh a její výdrž dosahuje až 8 hodin. Baterie se na svou plnou kapacitu dle vlastní zkušenosti díky rychlému USB nabíjení dostane za hodinu a půl. Pokud byste si chtěli vybrat z mnoha barevných variant, tak vás asi zklamu – k dispozici je pouze černá anebo hnědá kůže – my v redakci máme černou variantu těchto sluchátek. Sluchátka dále disponují mikrofonem, pokud si tedy budete chtít vyřídit hovor bez toho, aniž byste vytahovali z kapsy telefon, nic vám v tom nebrání. O kvalitní zvuk se starají mimo samotných sluchátek také kodeky, které podporují, tedy aptX, SBC a AAC high-definition Bluetooth®. O připojení se stará Bluetooth ve verzi 4.0 s podporou iOS informací o baterii ve sluchátcích.

Balení

Nad balením sluchátek se většinou příliš nepozastavujeme, avšak v tomto případě bych si o něm dovolil pár řádků napsat, jelikož se mi zdá vcelku zajímavé. Sluchátka vám přijdou v tmavé krabici, jejíž čelo je tvořené z průhledného plastu – ihned tedy můžete spatřit krásný design sluchátek. Po odklopení se v balení samozřejmě nachází sluchátka s nabíjecím kabelem, nesmím však opomenout pytlíček s náhradními špunty. Přibalené špunty jsou různých velikostí a tvarů, konkrétně v pytlíčku nalezneme klasické malé a větší špunty společně se speciálními špunty, který svým tvarem připomínají stromeček. Střední špunty se poté nachází již předinstalovány na sluchátkách. Špunty mají opravdu velikou tendenci se ztrácet, a proto si na ně rozhodně dávejte pozor.

Zpracování

Zpracování sluchátek Klipsch R5 Neckband je velice elegantní. V dnešní době, kde se šetří všude a kde se dá se používají levné materiály v podobě různých plastů, se Klipsch rozhodl vsadit na luxusní materiál v podobě kůže. S těmito sluchátky se tak jednoduše odlišíte od zbytku populace, která vlastní klasická, ničím zajímavá sluchátka. Špunty, o kterých jsem mluvil v předešlém odstavci, jsou taktéž nadstandardní. Jedná se totiž o speciálně tvarované, oválové a patentované špunty, které mají za úkol jen jednu věc – 100% pohodlí.

Na obou stranách sluchátek se nachází speciálně upravené, plastové ovladače, kdy na jednom z nich pomocí tlačítek regulujete hlasitost hudby, přehrávání či pauzu a ovládáte hovory. Dále se zde pod krytkou nachází microUSB nabíjecí konektor a nesmí chybět LED dioda, která vás informuje o statusu sluchátek. Druhý ovladač je už trochu méně zajímavý – nachází se zde pouze jedno tlačítko, pomocí něž sluchátka můžete zapnout, spustit režim párování a ovládat přijmutí a položení hovoru. Na ten vás upozorní vibrace samotných sluchátek.

Osobní zkušenost

Klipsch R5 Neckband jsem po dobu několika dní podrobil několika „zátěžovým testům“, abych vám mohl sdělit, jak moc jsou pohodlné, jestli bych si na ně zvykl a zda-li bych vám je vůbec mohl doporučit. Sluchátka jsou zpracována opravdu parádně a ještě více se mi líbí patentované špunty, které jsou jedním slovem naprosto úžasné. Do mých uší mí naprosto parádně padla střední velikost špuntů. Samozřejmě jsem si několik minut musel zvykat na to, že v uších nemám klasické AirPody a i když nejsem zastáncem špuntových sluchátek a preferuji peckové, tak musím říct, že tohle se opravdu povedlo. Sluchátka jsou v uších velice pohodlná a bez problémů s nimi zvládnete poslech hudby v jakýchkoliv podmínkách.

Se sluchátky jsem byl dvakrát v posilovně a jednou jsem s nimi byl běhat. V obou případech mě sluchátka ani jednou nezklamala. I přesto, že se mi jak při cvičení, tak při běhu, vcelku dost potí obličej a uši, tak sluchátka naprosto bravurně držely na svém místě a ani jednou jsem se nemusel starat o vypadlé sluchátko. Jak už to u špuntových sluchátek bývá zvykem, tak i v tomto případě Klipsch R5 Neckband perfektně izolují od okolního ruchu. I přesto, že se nejedná o sluchátka určená pro sportování, tak i sport zvládají naprosto bez problémů a jsou velice pohodlné. Pokud s těmito sluchátky ani sportovat nehodláte, tak jednoduše není o čem – nebudete mít důvod si stěžovat.

klipsch_r5_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zvuk

Rozhodně není cílem této recenze tvrdit, že by měla být bezdrátová sluchátka lepší, než ta drátová – to jednoduše není možné a rozhodně vám to nebudu tvrdit ani já. Pokud vysloveně patříte mezi audiofily, tak od těchto sluchátek ruce pryč, ostatně tak, jako od všech ostatních Bluetooth sluchátek. Pokud však patříte mezi mainstreamové posluchače hudby, kteří chtějí něco lepšího, než je klasický průměr, tak jste právě našli ideální kousek. Klipsch se u těchto sluchátek zaměřil na naprosto vyrovnaný projev výšek a basů, za což má u mě veliké plus. Zároveň se Klipsch zaměřil na výborný projev středů a nemá problém s přehráváním vysoce rytmické hudby. Dokonce, když se zaposloucháte, uslyšíte i kvalitní lokalizaci nástrojů. Během přehrávání hudby nedochází k výraznému zkreslování zvuku, a to ani v případě, že si vaši oblíbenou skladbu „ohulíte“ na 100 %.

Klipsch R5 Neckband hrají tedy ve své cenové relaci oproti svým konkurentům z vlastní zkušenosti opravdu skvěle. Pokud bych měl tato sluchátka v pomyslném žebříčku všech Bluetooth sluchátek, které jsem kdy měl možnost vyzkoušet, zařadit, rozhodně by jejich místo patřilo na přední příčky, ne-li na tu úplně první. S trochou nadsázky lze říci, že sluchátka svou prezentací říkají, jak hrají – vypadají úžasně a tak také hrají.

Závěr

Pokud hledáte bezdrátová sluchátka, která můžete využít jak pro sportování, tak pro obyčejný poslech v klidných podmínkách, tak vás sluchátka Klipsch R5 Neckband rozhodně mají čím zaujmout. Skvělý design odlišující se od ostatních sluchátek společně se skvělým zpracováním špuntů, na které jsem si zvykl i já, jakožto člověk, který špunty nenávidí a hlavně zvukový projev, který ve své kategorii jen tak nemá konkurenci. Obyčejnému smrtelníkovi a klasickému posluchači hudby tato sluchátka mohu jen a jen doporučit, avšak pokud se zařazujete mezi audiofily, kteří chtějí ve svých skladbách slyšet každý úder tyčinky do trianglu, tak ruce pryč, a to od všech bezdrátových Bluetooth sluchátek.

klipsch_r5_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější