Zavřít reklamu

Mám kamaráda, který by se dal bez nadsázky označit za ztrácecího experta. Jednoho dne se totiž rozhodl, že si skočí na kávu do jednoho z podniků v Praze. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby s sebou neměl MacBook Pro společně s drahou zrcadlovkou, jelikož po ranní kávě měl v plánu focení. Kamarád kávu dopil, zaplatil a odjel na místo focení, kde si uvědomil, že nemá MacBook, ani fotoaparát. Netrvalo to dlouho a ihned si vzpomněl, že obě zařízení nechal v kavárně.

Okamžitě tedy odjel zpět do kavárny a v tomto případě měl veliké štěstí. Číšník si totiž zařízení všiml a schoval je. Dokonce chtěl na kamaráda najít kontakt, což se mu ale nepodařilo, a tak počítal s tím, že se vrátí. A zde se zastavíme – číšník nikde nemohl najít kontakt. Nebylo by fajn, kdybychom si na uzamčenou obrazovku MacBooku mohli napsat základní informace a kontakt, který by mohl někdo využít v případě, že najde naše ztracené věci? I na tohle naštěstí v Applu mysleli.

Jak vložit zprávu na uzamčenou obrazovku Macu

V minulých verzích macOS jste si mohli vložit text na uzamčenou obrazovku Macu skrze pár příkazů v Terminálu. Nyní už je to naštěstí o mnoho jednodušší a zprávu si můžete nastavit přímo v předvolbách vašeho Macu či MacBooku. V levém horním rohu obrazovky klikněte na Apple logo a z menu, které se zobrazí, rozklikněte možnost Předvolby systému… Poté přejděte do Zabezpečení a soukromí (první řádek, šestá ikona). Nyní se ujistěte, že se v horním menu nacházíte v záložce Obecné a pomocí zámku ve spodní části okna se autorizujte. Nyní už stačí pouze zaškrtnout možnost Na uzamčené obrazovce zobrazit zprávu. Samotnou zprávu si můžete nastavit po kliknutí na tlačítko Nastavit zprávu… Jakmile zprávu vložíte, tak už jen stačí, abyste stiskli tlačítko OK a je hotovo. Od teď se na uzamčené obrazovce vašeho macOS zařízení bude zobrazovat zpráva.

Chápu, že ne vždy samozřejmě dojde k navrácení tak drahého zařízení a většinou dojde spíše k odcizení. Stále však věřím, že je na světě plno dobrých duší, které raději udělají dobrý skutek a nalezené zařízení vrátí. A právě zpráva, kterou si na uzamčenou obrazovku můžete nastavit, může urychlit navrácení. Ten, kdo totiž zařízení najde, se pouze podívá na vaše informace, a ihned vám tak může zavolat a nebo vás kontaktovat na Facbooku či skrze e-mail.

ZTRATA_MACBOOK_FB

Dnes nejčtenější

.