Zavřít reklamu

Osobně jsem uživatelem programů od společnosti Adobe již několik let, hlavně programu Adobe Photoshop. Před nedávnem se ale na mém Macu objevila chyba, při které jsem Photoshop nebyl schopný používat, jelikož mi ihned po spuštění spadl. MacBook jsem si zrovna nemohl dovolit přeinstalovat, jelikož jsem neměl moc času, a tak jsem se rozhodl hledat alternativu. Po chvilce hledání jsem ji našel a přiznám se, že jsem nemohl uvěřit svým očím. Přímo v internetovém prohlížeči jsem našel aplikaci, která připomíná Photoshop jak vzhledem, tak i funkcemi, navíc k tomu je naprosto zdarma a ještě k tomu vznikla pod křídly českých vývojářů. Pojďme se tedy na tento „internetový Photoshop“ podívat.

„Internetový Photoshop“

Internetových Photoshopů je na internetu opravdu nespočet, avšak těch kvalitních je o mnoho méně. Jeden z těch lepších, ne-li nejlepších, který jsem měl možnost vyzkoušet, se nazývá Photopea Online Image Editor. Photopea naleznete na této webové stránce. Jakmile se na webové stránce objevíte, stačí si pouze vytvořit nový soubor, či přímo z počítače nějaký vložit. Osobně mě mile překvapil fakt, že když máte ve schránce zkopírovaný obrázek a v aplikaci Photopea stisknete klávesovou zkratku Command + V, obrázek se automaticky vloží a vy jej tak nemusíte klasicky nahrávat – prostě jako ve Photoshopu.

Co se týče funkcí aplikace Photopea, těch je tady stejně, jako v Photoshopu velké množství. K úpravě vašich fotografií můžete využít filtry, efekty, klonovací razítko, gumu, či klasický štětec. Chybět nesmí také pokročilé funkce, jako je například kouzelná hůlka, záplata nebo nástroj k vytváření přechodů. V pravé části obrazovky samozřejmě nesmí chybět panel, ve kterém se zobrazují jednotlivý vrstvy, se kterými můžete pracovat, včetně zobrazení historie vašich úprav.

Kdybych tady měl popisovat všechny funkce, které Photopea nabízí, tak bych tady musel sedět opravdu velice dlouho. Tímto článkem jsem vám chtěl spíše ukázat, že i bez Photoshopu to jde. Ovládání aplikace sice není tak jednoduché a na některé zkratky a umístění funkcí je nutné si zvyknout, avšak nejedná se o nic složitého. Photopea se může ve své verzi zdarma hodit například studentům, kteří si klasický Photoshop z finančních důvodů nemohou dovolit, a nebo můžete aplikaci Photopea použít tehdy, kdy zrovna nemůžete použít Photoshop. Stejně tak, jako jsem to udělal já. Photopea je samozřejmě k dispozici zdarma s reklamami, které vás nijak při práci neruší, avšak pokud byste chtěli české vývojáře podpořit, tak si můžete zakoupit plnou verzi bez reklam za $9 na 30 dnů a nebo za $20 na 90 dnů.

photopea_fb

Dnes nejčtenější

.