Zavřít reklamu

Na iPhonu lze psát doopravdy velice rychle, což nám mohou dokazovat především děvčata, která se zrovna dozvěděla o novém drbu, a ihned ho musí napsat své kamarádce. V tuto chvíli dopadají prsty děvčat na displej iPhonu rychlostí světla, avšak věděli jste o tom, že rychlost psaní můžete ještě několikanásobně zvýšit? Stačí použít funkci Náhrada textu. Pomocí této funkce si můžete nastavit zkratky, které se při napsaní automatický změní na nezkrácený tvar, který si sami zvolíte. V praxi to funguje tak, že pokud si nastavíte zkratku na „omg“ a kdekoliv v systému ji napíšete, tak se zkratka automaticky promění na váš zvolený tvar, např. „o můj bože!“. Jak na to?

Nastavení funkce Náhrada textu

Na našem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či iPadu, otevřeme nativní aplikaci Nastavení. Zde se přesuneme do sekce Obecné, kde sjedeme úplně dolů. Rozklikneme možnost Klávesnice a v novém okně tapneme na záložku Náhrada textu. Zobrazí se seznam vytvořených zkratek – ve výchozím nastavení je už přichystaná jedna zkratka „njn“, které se promění na „No jo no.“ Já si pro příklad přidám zkratku, kterou jsem zmiňoval v úvodu. Klikneme v pravém horním rohu na ikonu „+„, která nás přesune k samotnému nastavení zkratky. Do textového pole Fráze napíšeme slovo nebo větu, na kterou se má zkratka po napsání proměnit. Do druhého textového pole Zkratka napíšeme zkratku, po které se text nahradí. Já tedy do kolonky Fráze napíšu „o můj bože!“ a do kolonky Zkratka „omg“. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko Uložit v pravém horním rohu obrazovky. Takto můžete přidávat zkratky vesele do té doby, dokud nebudete spokojeni. Kreativitě se meze nekladou a nezapomeňte, že si můžete nastavit i náhradu v podobě emotikony – například na slovo „pivo“.

Funke Náhrada textu je opravdu skvělá, avšak mějte na paměti, že někdy může mít více škody, než užitku. Podle mě byste si měli nastavit jen takové zkratky, u kterých to má doopravdy smysl. Navíc počítejte s tím, že pokud nějaké kamarádce či kamarádovi namísto „omg“ napíšete „o můj bože!“, ihned se vám dostanou otázky, které budou zpochybňovat vaši totožnost. Všeho tedy s mírou a před tím, než nějakou zkratku nastavíte, si to dvakrát rozmyslete.

nahrada_textu_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.