Zavřít reklamu

Nedávno se na našem magazínu objevil článek, ve kterém jste si mohli prohlédnout render prototypu letošního iPhonu v celé své kráse. Hlavní změnou oproti současným vlajkovým lodím jsou například tři fotoaparáty, ale také menší horní výřez v displeji. S tím bychom se měli dle předpokladů za pár let rozloučit nadobro a jak se zdá, technologie, které to umožní, se již začínají rýsovat.

Společnost AMS, která Applu dodává přední TrueDepth kamery pro nejnovější iPhony, včera představila nový světelný a infračervený senzor, který zvládne fungovat i skrze OLED displej. Podle AMS je největším cílem současných výrobců telefonů co největší poměr displeje k tělu zařízení a právě díky jejich nové technologii bychom se již brzy mohli dočkat telefonů se senzory zabudovanými pod samotným displejem.

Všechno tohle je možné díky unikátnímu algoritmu, který byl vytvořen tak, aby bez sebemenších problémů fungoval pod displejem zařízení, který musí „prosvítit“. Podle AMS ani nebudete mít šanci poznat, že se pod displejem senzory nachází, jelikož není nutný žádný zásah do displeje zařízení a dokonce ani nedojde ke snížení jasu displeje v místech, kde se senzory nachází.

Takto by mohly vypadat iPhony bez horního výřezu:

Jelikož jsme se představení této převratné novinky dočkali teprve včera, je jasné, že se její implementace hned tak nedočkáme. Než se jí totiž společnosti v čele s Applem rozhodnou nasadit, bude nutné jí řádně otestovat a popřípadě i upravit tak, aby vyhovovala přísným kritériím. Nicméně už to, že se podařilo tuto novinku vyvinout, je skvělým příslibem do budoucna.

iphone_bez_vyrezu_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější