Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Cook už nemá ve vedení Applu co dělat a návrat k hodnotě „bilion“ se v několika příštích letech konat nebude.

  Od doby, kdy je Cook ve vedení to jde s Applem z kopce. Apple již nevede v inovacích, ale pouze kopíruje a vylepšuje produkty ostatních a hlavně – šíleně zdražuje. Nikdy dříve jsem nezažil tolik zamrzání a chyb v systému co dnes. Kdybych neměl od Applu celou domácnost, tak bych už tyto výrobky nekupoval.

  Cook dokázal Apple více než zdvojnásobit. A prý to jde z kopce.
  Hm, hm, hm, mrkev v zimě, hm, hm.

  Cook je skvělý manažer. Nějaké vaše dojmy jsou jen dojmy, zůstane v Applu další roky. Má výsledky.

  Co je to za pitomost? Tím Cook oznámil menší, než očekávané tržby v 1Q19. Meziročně se jedná o pokles o 4 miliardy USD (88 vloni, 84 letos). A pořád je to o 6 víc než v roce 2017. Nikde nepadlo slovo o nějakém dramatickém propadu prodejů Apple zařízení na úrovni 30%.

  Copak vás to nikoho netrkne, že to vůbec nesedí?

  Ale už spekulujete, že by měl Tim Cook odejít.

  Tim Cook je pro Apple neštěstí, protože není vizionář. Je to prostě jen účetní úředník. A vidí jen položky příjmy a výdaje. Ale nemá evidentně nápady a vize jako měl Steve Jobs. Apple těžil ještě nějakou dobu z toho co se rozjelo za života Steva Jobse, ale jaksi už zřejmě není z čeho těžit a tak mám pocit, že se začíná vedení Apple blížit tomu, co dělali jeho předchůdci koncem 90 let, když Apple dělal spoustu vzájemně si konkurujících výrobků a navíc tehdy prodal licence na výrobu dalším společnostem a tím pádem mu šly tržby do kytek. A dnes je spousta vzájemně si konkurujících iphonů a přitom Apple vyklidil segmenty trhu, které by mu také přinášely finanční efekt, když by je pravidelně inovoval. Ať už to jsou Macy Pro či již zrušený vývoj a prodej Air base station a Time capsule a nebo pořádná inovace a případná možnost upgradu imaců a hlavně lepší grafické karty v nich, protože kolik lidí si za tu šílenou cenu koupí neupgradovatelný imac Pro? A dalším problémem je neupgradovatelnost nových MacBoků Pro, kde si klient už nemůže vyměnit zhola nic. RAM či SDD a nebo baterii a je tak hodně omezen. A při jakémkoliv problému třeba s HDD – SSD, který by se dal dříve řešit výměnou za 20 minut a doma, musí vše odnést do servisu a platit, platit a platit za předražené komponenty. A dále i tím, že mu Apple vnucuje jeden typ konektoru a zákazník si zase za drahé peníze musí nakoupit haldu redukcí atd, aby připojil další periferie. Přesně z tohoto důvodu jsem si nepořídil nový MacBook pro a raději stále pracuji s vlastnoručně updatovaným posledním předretinovým modelem z roku 2012. Tim Cook až moc vsadil na iphony a ipady a vykašlal se na další vývoj počítačů a nebo Apple displejů a to se teď Applu vrací jako bumerang, kdy prodeje iphonů, hodně předražených iphonů se rapidně snižují a Apple nemá výrobky, které by tento výpadek byl schopny snížit a nahradit.

Vložte vlastní komentář

celý text