Zavřít reklamu

O značce Niceboy je v poslední době stále více slyšet. Zatímco v minulosti se dalo její jméno spojit pouze s bezdrátovými bluetooth reproduktory, tak v současné době se snaží rozšířit portfolio svých nabízených produktů. U přehrávání hudby ale zůstaneme. Do rukou se mi dostala bezdrátová sluchátka Niceboy Hive Pods, u kterých výrobce slibuje až třicetihodinový kvalitní poslech hudby.

Balení

Sluchátka dorazí v černomodré krabičce, jejíž obsah nikoho nepřekvapí. Naleznete v něm sluchátka v nabíjecím boxu, manuál, náhradní špunty a nabíjecí kabel. Samotný vzhled sluchátek je velmi zajímavý. Jedná se v podstatě o špunt, díky kterému sluchátka parádně drží v uchu, s větším ovládacím tlačítkem. Sluchátka jsou kompletně černá, jen kolem ovládacího tlačítka je po obvodu modrá barva. Nabíjecí box je vyhotoven z plastu a musím říct, že bych se při případném pádu bál o životnost víka, které sluchátka v boxu kryje. Nicméně se jedná pouze o mou domněnku. Do crash testu se pouštět nehodlám.

Sluchátka je třeba se smartphonem samozřejmě spárovat přes Bluetooth (disponují verzí 4.2). Po prvním vytažené z boxu je třeba ze sluchátek sejmout obal, který kryje nabíjecí kontakty. Sluchátka zapneme krátkým stiskem, na pravém sluchátku začne blikat dioda bílo-oranžovou barvou. V této chvíli je na zařízení (ať už iOS či Android) třeba zapnout Bluetooth a sluchátka připojit. Jakmile začne blikat bílá barva, máte vyhráno a můžete si užít poslech.

Technické specifikace

Ještě než se pustíme na samotné hodnocení zvuku, bylo by určitě dobré vás seznámit i s detailnějšími technickými specifikacemi těchto sluchátek. Niceboy Hive Pods se dle výrobce chlubí frekvencí 20 Hz až 20 kHz, 32 Ω impedancí, citlivostí 92 dB či 8mm velkým měničem. Zaujme i jejich nízká hmotnost. Ta je totiž včetně krabičky 80 g, takže se nemusíte bát, že byste je například v kapse nepříjemně cítili. Díky Bluetooth 4.2 by měly mít dle výrobce dosah zhruba 10 metrů. 

Zvuk

Co vás u sluchátek samozřejmě zajímá, je kvalita přehrávané hudby. Zde je důležité sluchátka správně nasadit do ucha – LED diodou nahoru. Při vůbec prvním poslechu jsem byl velmi nemile překvapen plechovým zvukem a takřka naprostou absencí bas. Po přečtení manuálu jsem ale sluchátka nasadil už správně a zvuk musím pochválit. Niceboy Hive Pods hrají hlasitě, opravdu hlasitě. Pokud to opravdu osolíte, užijete si i docela příjemné basy. Dle mého názoru ale sluchátka hrají nejlépe při nastavení hlasitosti zhruba na 80%. Při maximální nastavené hlasitosti zvuk skutečně řve a jednotlivé tóny mají tendenci se zkreslovat. Výšky při takové hlasitosti působí až nepříjemně a hloubky nepřirozeně.  Samozřejmě vnímání poslechu je subjektivní a při vašem hodnocení sehraje velkou úlohu fakt, na jaká sluchátka jste zvyklí.

Sluchátka vám díky přítomnému ovládacímu tlačítku rovněž zaručí, že nebudete muset pro smartphone sahat do kapsy, pokud to opravdu nebude nutné. Různě dlouhými stisky na jednotlivých ovládacích tlačítkách můžete posouvat hudbu, měnit hlasitost a přijímat či odmítat telefonní hovory.

Výdrž baterie 

Jak se to má s výdrží baterie? Plné nabití sluchátek vystačí zhruba na tříhodinový poslech hudby. Poté je třeba vložit sluchátka do nabíjecího boxu. Jejich nabití trvá zhruba 2 hodiny, což je docela dost. Plné nabití boxu vám zaručí až třicetihodinový poslech hudby. Na sluchátkách je fajn, že jakmile je jednou spárujete, už se o nic starat nemusíte. Sluchátka se po vložení do nabíjecího boxu odpojí. Po vytažení se se smartphonem opět spojí.

Verdikt

Bezdrátová sluchátka od Niceboy jsou dobrou volbou, pokud hledáte kvalitní poslech hudby za přívětivou cenu. Vytkl bych jen delší dobu nabíjení a možná větší rozměry nabíjecího boxu. Jedná se ale o dobře hrající sluchátka, která jsou skvělou alternativou k mnohem dražším Apple AirPods. Cena sluchátek Niceboy Hive Pods je 1999 korun.

Niceboy6

Dnes nejčtenější

.