Zavřít reklamu

OLED displeje jsou u jablečných produktů nyní doménou pouze iPhonů, konkrétně modelů X, XS a XS Max. I to by se však mohlo v budoucnu změnit. Na světě se totiž objevují první skutečně kvalitní displeje, které by jablečných Macům či iPadům Pro více než slušely.

Japonská společnost Semiconductor Energy Laboratory se v posledních měsících zabývá vývojem 8,3″ a 13,3″ OLED panelů s neuvěřitelným rozlišením 8K (7680 x 4320 bodů). Jak je z daných rozměrů patrné, své uplatnění by mohly nalézt právě v produktech od Applu, a to konkrétně v iPadu mini, iPadu Pro, a nebo v MacBooku Pro. Model o velikosti 8,3″ by měl být schopen nabídnout 1062 pixelů na palec a varianta s 13,3″ 663 pixelů na palec. Tato čísla reprezentují ohmnou změnu oproti minulým modelům, jelikož u loňského iPadu Pro nalezneme „pouze“ 264 pixelů na palec a u plně vybaveného MacBooku Pro 2018 227 pixelů na palec. Všechny vyvíjené displeje japonské společnosti pracují na frekvenci 60 Hz, až na variantu s 13,3″, která bude schopna poskytnout až její dvojnásobek.

Loňské iPhony XS a XS Max disponují 458 pixely na palec:

Kdy se této inovace dočkáme není zatím vůbec jasné, jelikož její vývoj nebyl dosud dokončen. Společnost v současné době dokázala úspěšně demonstrovat 8,3″ panel s rozlišením 8K, avšak na jeho většího kolegu se zatím nedostalo. Příchod 8K displejů v letošním roce je velice nepravděpodobný a my budeme pravděpodobně nuceni čekat až do příštího roku.

SEL-OLED-8K-Display-1000x600
MacBook-Pro-2018-Touch-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.