Zavřít reklamu

Myslím si, že každý z nás už někdy na Googlu hledal něco zvláštního či nechutného. Někdy se může jednat o jméno oblíbené herečky, jindy například informace o různých částech těla a někdy například název oblíbené stránky pro dospělé. Vše, co na Googlu hledáte, se ukládá. Toho jste si mohli všimnout například tehdy, když jste něco vyhledali, a později jste do vyhledávače zadali počáteční písmeno onoho vyhledávaného termínu – Google vám automaticky začal našeptávat a zobrazil, co už jste pod stejným písmenem hledali. A právě tohle (a nejen to), může být jednoduše nechtěné, pokud nechcete ostatním lidem ukazovat, co vyhledáváte. Jak tedy provést výmaz?

Jak smazat záznamy o vyhledávání v Googlu

Nejprve je nutné, abychom na našem macOS zařízení otevřeli Safari a přešli na webovou stránku google.com. Jakmile se ocitneme na světoznámé bílé stránce s textovým polem a logem Googlu, tak myší najedeme do pravého spodního rohu, kde se nachází záložka Nastavení, na kterou klikneme. Zobrazí se rozbalovací menu, ve kterém klikneme na možnost Vaše data ve Vyhledávání. Na nové obrazovce sjedeme o něco níže, dokud nenarazíme na nadpis Vymazání vaší vyhledávací aktivity. Zde máte na výběr dvě možnosti – buď vymazat poslední hodinu a nebo kompletní záznamy o vyhledávání. Volbu nechám v tomto případě na vás, berte však na vědomí, že pokud jste na našeptávání vyhledávání zvyklí, tak o něj rázem přijdete. Úkon už poté stačí pouze potvrdit stiskem tlačítka Smazat.

Pokud se chcete vymazávání záznamů o vyhledávání a historie ušetřit, tak nezapomeňte, že jak v Safari, tak například v Google Chrome existuje tzv. anonymní režim. Při jeho aktivaci nedojde k zaznamenávání vašich akcí a nemusíte tak pracně mazat historii a další stopy. Anonymní režim můžete aktivovat klávesovou zkratkou Command + Shift + N. Na úplný závěr zmíním, že mazaní záznamů lze provést v jakémkoliv prohlížeči, nikoliv jen v Safari.

Google Logo
Zdroj: Google
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější