Zavřít reklamu

Když Apple představil v září loňského roku prémiový iPhone X, jedním z jeho nejdiskutovanějších prvků se stal výřez v displeji ukrývající senzory pro Face ID a reproduktor. K podobnému řešení se posléze uchýlila i valná většina konkurence, která se paradoxně výřezu po jeho představení vysmívala. Poslední měsíce letoška však ukázaly, že by se mohly i výřezy v displeji brzy poroučet. 

Jelikož chtějí zákazníci displeje svých telefonů v ideálním případě přes celou přední stranu, snaží se jejich výrobci vymyslet nové možnosti pro umístění senzorů. Jako vhodná alternativa se v tuto chvíli mnohým jeví otvor v displeji, do kterého vměstnají vše potřebné. První vlaštovky nám už ostatně ukázal Samsung či Huawei, přičemž další společnosti by měly podle dostupných informací následovat již v prvních měsících příštího roku. Apple mezi nimi sice velmi pravděpodobně nebude, to ale leakerovi Benjaminu Geskinovi nezabránilo ve vytvoření poměrně zajímavého konceptu, na kterém si můžeme otvor v displeji prohlédnout (1. obrázek v galerii). Krom toho vytvořil Geskin i koncept s výrazně menším výřezem, jehož příchod se zdá o poznání pravděpodobnější (2. obrázek v galerii).

Jak můžete sami vidět, otvor v displeji iPhonu vypadá poměrně zajímavě a na některé z nás nemusí působit ani zdaleka tak rušivým dojmem jako výřez na nynějších iPhonech. Na druhou stranu je však potřeba si přiznat, že plocha nalevo a nad ním by byla de facto nevyužitelná, což by byla svým způsobem škoda. Daleko zajímavěji se tak jeví druhá varianta, která sice může působit mírně rušivěji, ale paradoxně se u ní nesetkáváme s žádnými “mrtvými místy” vyjma těch, které samotný výřez zakrývá. 

otvor

Související články

Dnes nejčtenější

.