Zavřít reklamu

Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí si pod vianočným stromčekom našli nové Apple Watch, alebo jablčnými hodinkami už nejaký čas disponujete, prinášame vám zoznám tých najlepších hier, ktoré si môžete užiť priamo na vašom zápästí. Od hodiniek sa samozrejme nedá čakať komplexny herný zážitok, ktorý by bol porovnateľný s iPadom alebo iPhonom, no pre jednoduchú zábavu postačí aj malá obrazovka v spojení s dotykovým ovládaním a digital crown. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie herné zážitky, ktorými môžete oživiť vaše Apple Watch.

Trivia Crack

Trivia Crack predstavuje celosvetový fenomén, ktorý si užívajú ľudia naprieč celým svetom. Po desiatkach miliónov stiahnutí teda nie je prekvapením, že sa hra dostáva aj na hodinky Apple Watch. Ide o jednoduchú kvízovú hru, ktorá vás preverí na poli histórie, športu, umenia, zábavy a mnohého iného. Užívateľské rozhranie sa síce výrazne líši od aplikácie pre iPhone, no aj napriek tomu sa vývojári posnažili o edukatívne prevedenie hry s poriadnou dávkou zábavy. Aplikácia síce funguje na báze jazykovej lokalizácie, no češtinu alebo slovenčinu by sme hľadali len márne. Napriek tomu sa jedná o výborné prevedenie vedomostného kvízu, ku ktorému budete mať prístup použitím Apple Watch úplne kdekoľvek.

  • Hru Trivia Crack si môžete zaobstarať pre Apple Watch úplne zadarmo v App Store

[appbox appstore id651510680]

Field Day

Field Day ponúka presne to, čo sa od poriadneho farmárskeho titulu očakáva. V priebehu hry sa zmeníte na pestovateľa plodín a chovateľa dobytka, ktorý predávate a za dané výzvy  utržujete náležité odmeny. Viac obchodovateľných komodít znamená väčšiu pracovnú silu, preto sa počas vývoja hry staráte aj o zvyšovanie počtu pracovníkov. Sympatické grafické spracovanie na štýl legendárnej hry Minecraft spolu s výborným ovládaním vyúsťuje vo výborný zážitok, ktorý je dokonca lepší na Apple Watch ako na ktoromkoľvek zariadení.

  • Herný titul Field Day pre Apple Watch nájdete v App Store úplne zadarmo

[appbox appstore id1120218161]

Rules!

Hra Rules! predstavuje jednu z najznámejších hier, nielen na jablčnej platforme. Počas rokov operácie v digitálnom obchode App Store sa hra dočkala množstva ocenení, z ktorých možno opomenúť aj Best Off Award od samotnej spoločnosti Apple v roku 2015. Jedná sa o hru, ktorá poriadne preverí vašu pamäť a schopnosť rýchlej koordinácie. Na základe obrázkov, čísel alebo iných prvkov riešite hádanky pomocou spájania, ktoré si musíte zapamätať. Všetky výzvy je potrebné splniť v určitom čase, ktorý sa s jednotlivými levelmi pochopiteľne znižuje. Verzia pre Apple Watch je veľmi podobná tej, ktorá je optimalizovaná pre iPhony, samozrejme s rozdielom optimalizácie pre menšiu obrazovku a celkového užívateľského rozhrania. Na hodinkách je však hra veľmi prehľadná a intuitívna. Stupňujúca sa obtiažnosť levelov preverí každého fanúšika hlavolamov a logických hádaniek, ktoré si budete musieť zapamätať do posledného detailu.

  • Hru Rules! si môžete vychutnať na vašich hodinkách Apple Watch za 79 Kč/3,49 €

[appbox appstore id840811083]

Lifeline

Ak hľadáte poriadnu dávku herného obsahu a vaša predstavivosť funguje na jednotku, určite oceníte hru Lifeline. Jedná sa o interaktívny príbeh na báze virtuálnej konverzácie, ktorej príbeh navrhol legendárny autor Dave Justus. Lifeline vám umožní interaktívnu komunikáciu s protagonistom Taylor, ktorý sa ocitol na mesiaci po havárii vesmírnej lode. S Taylorom komunikujete v reálnom čase, na čo vás upozorní notifikácia o prichádzajúcej odpovedi. Možnosti v hre sú nekonečné a ohraničuje ich len a len vaša fantázia. Vaše rady, ktoré astronautovi poskytnete dopomôžu k ďalšiemu vývoju príbehu a hlavne k prežitiu hlavného hrdinu. Vďaka perfektne vykresleným možnostiam sa s hrdinom zblížite, čo vytvára silný pocit emócií a reality. Ak ste zdatný v anglickom jazyku a máte radi hry na báze rozprávania príbehu, Lifeline je práve pre vás. Cena hry je v porovnaní so zážitkom viac než sympatická, čo dopĺňa aj možnosť hry na viacerých zariadeniach.

  • Titul Lifeline si môžete zaobstarať v App Store za 49 Kč/2,29 €

[appbox appstore id982354972]

Tiny Armies

Tento titul spadá do akčnej kategórie hier, ktoré sú dostupné ako pre zariadenia s iOS, tak aj pre hodinky Apple Watch. Náramne zábavny, jednoduchý a návykový gameplay nás zavedie do boja proti nepriateľskej armáde, ktorá sa pohybuje presne rovnako ako vy. Protistojace vojsko tak zrkadlovo podniká všetky vaše ťahy, preto musíte vašou šikovnosťou docieliť chybný krok protivníka. Na hernej ploche sa okrem pomyselných bojových jednotiek nachádzajú rôzne prvky ako pohoria, rieky alebo prekážky, ktoré vám vašu úlohu znepríjemnia. Hlavná aplikácia určená pre iPhone síce ponúka omnoho širšie možnosti ako verzia optimalizovaná pre Apple Watch, no zážitok je úplne totožný. Ide o veľmi jednoduchú, pútavú, rýchlu a hlavne zábavnú hru, ktorá si získa aj vás.

  • Hra Tiny Armies je dostupná v App Store za 25 Kč/1,09 €

[appbox appstore id1152620025]

Apple Watch
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější