Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co začal Apple řešit zákaz dovozu a prodejů iPhonů v Číně kvůli údajnému porušení patentů Qualcommu. Kalifornský gigant sice situaci vyřešil softwarovým updatem, nicméně Qualcomm se v žádném případě nechce vzdát a Applu chce uškodit i v dalších zemích. A právě to se mu podle čerstvých informací dokonale daří. 

Agentura Reuters dnes přišla se zprávou, že se zákazu prodejů iPhonů dočkal Apple i v sousedním Německu. Důvod je přitom naprosto stejný jako v Číně – čili porušení patentů Qualcommu. Tento zákaz však měl dle dostupných informací vstoupit v platnost jen pokud by se proti němu Apple neodvolal. Applu se ale zřejmě do odvolávání příliš nechce. Ve svém tiskovém prohlášení, které dnes v podvečer vydal, totiž uvedl, že v Německu přestává prodávat iPhony 7 a 8, které by měly patenty porušovat. Na pultech jeho Apple Storů tak v zemi zůstávají “jen” iPhony XS a XR. Starší modely iPhonů pak seženete u prodejců třetích stran. 

iPhony XR z pultů Apple Storů zatím nemizí: 

Zatímco v případě Číny měl celou zápletku vyřešit pouhý softwarový update, v Německu to mít Apple údajně tak snadné nebude. Žaloba se tam totiž točila kolem modemové technologie, čili hardwaru, a ten logicky aktualizací systému nezměníte. 

Jelikož je rozhodnutí soudu opravdu čerstvé, není příliš jasné, jak se bude celá situace vyvíjet v následujících týdnech. Dobrovolné stažení iPhonů 7 a 8 z Apple Storů je však poměrně zvláštní a dle našeho názoru víceméně potvrzuje vinu Applu a i to, že si jí je sám moc dobře vědom. 

iPhone-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější