Zavřít reklamu

V pondělí jsme se dočkali vydání nové aktualizace operačního systému iOS, která řeší chyby spojené s eSIM v nejnovějších modelech a připojení skrze mobilní data na území Turecka. Mimo tyto globální změny Apple taktéž přinesl menší úpravy i pro čínský trh, na kterém čelí obviněním ze zneužití dvou patentů od společnosti Qualcomm. Díky těmto událostem se tamní uživatelé dočkali nové animace při zavírání aplikací a jiného menu pro sdílení kontaktů a obrázků.

Apple se do nejnovější aktualizace vrhnul velice rychle, jelikož Qualcomm neustále tlačí na čínské soudy a usiluje o zákaz prodejů iPhonů v této zemi. Kvůli rychlému vypuštění se hlavní změny, které byly předem plánované pro verzi 12.1.3, pravděpodobně dostanou až do systému iOS 12.1.3. Alespoň to tvrdí redaktoři z MacRumors vycházející ze svých zdrojů.

Prohlédněte si nový způsob zavírání aplikací v tomto videu:

Bohužel, ve svém včerejším prohlášení hlavní právník společnosti Qualcomm tvrdí, že Apple i nadále porušuje právní systém tím, že nedbá na předběžná opatření a nadále prodává své jablečné telefony na území Číny. Update systému pak dle něj nic neřeší. Celá situace tak nejspíš bude ještě poměrně zajímavá.

Trnem v oku pro Qualcomm je taktéž nejnovější iPhone XS:

Přes všechna vážně míněná oznámení ze strany Qualcommu si samotný Apple s celou situací hlavu neláme. Veškerou snahu totiž označil za další zoufalý krok společnosti, jejíž ilegální praktiky jsou předmětem vyšetřování po celém světě. Pokud se prosadí kompletní zákaz prodeje iPhonů na čínském trhu, Apple nebude jediným poškozeným. Celá situace by se mohla dotkout mnoha dalších společností, spotřebitelů, avšak taktéž vlády.

apple-ios-12.1.2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější