Zavřít reklamu

Predstavte si, že čakáte na balík, ktorý vám má byť doručený kuriérskou službou, no namiesto vytúženého tovaru, ktorý ste si objednali, nenájdete absolútne nič. V našich končinách možno kradnutie zásielok nie je až tak rozšíreným nešvárom, no v štátok ako USA sa podobné záležitosti dejú takmer na dennom poriadku. Ak vám donášková služba zanechá objednaný produkt predo dvermi a niekto bude mať šikovné prsty a ukradne vám ho, neexistuje takmer žiadna cesta, ako takýto problém riešiť. Na tento typ situácie sa pozrel známy youtuber Mark Rober, ktorý má s krádežami zásielok vlastné negatívne skúsenosti. Pred niekoľkými mesiacmi mu bol doručovaný balík, ktorý záhadne nedorazil. Na záberoch z bezpečnostnej kamery bolo vidieť jasné odcudzenie majetku cudzou osobou, no aj napriek dôkazovému materiálu sa Mark spravodlivosti nedočkal. Rozhodol sa preto zakročiť vlastnou vynaliezavosťou.

Vo svojom nedávnom videu Mark ukazuje, ako sa brániť alebo lepšie povedané „napáliť“ potenciálnych zlodejov, ktorí sa ulakomia na zásielku ležiacu pred vašim prahom. Do krabice od repráku Apple Homepod vložil prístroj s motorčekom, ktorý fungoval na báze bomby. Ten sa po otvorení postaral o spŕšku trblietok, ktoré dokážu poriadne prekvapiť. Aby toho nebolo málo, tento ohňostroj farieb dopĺňal aj nepríjemný zápach z „osviežovača“, ktorý poslúžil ako spravodlivá výučka za zlodejské chúťky.

Vývoj nástrahy trval Markovi až šesť mesiacov, pričom doň vrazil celkom solídny obnos financií. Samozrejme, jedná si iba o prank, pretože nikto z nás by určite nevyhadzoval peniaze za napálenie zlodejov. V nižšie uvedenom videu si môžete pozrieť komplexný opis prístroja, ako aj názornú ukážku spomaleného výbuchu, ktorý pôsobí naozaj parádne. Okrem toho autor pridal aj autentické zábery obetí, ktoré sa tešili z ukradnutého HomePodu. po otvorení krabice ich však čakalo nemilé prekvapenie, ktoré si môžete užiť v nasledujúcich minútach.

HomePod

Související články

Dnes nejčtenější

.