Zavřít reklamu

Pokud jste před několika málo dny aktualizovali YouTube, tak jste si možná všimli, že se na hlavní stránce aplikace po několika sekundách neaktivity začnou automaticky přehrávat videa. Respektive, začne se přehrávat jakýsi náhled videa, které je zrovna uprostřed vaší obrazovky. Tak můžete jednoduše během několika sekund posoudit, zda-li vás video zaujalo, či ne. Jak už to ale v dnešní době bývá, tak i tato funkce samozřejmě spotřebovává mobilní data. Pokud byste si z tohoto důvodu, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu chtěli automatické přehrávání videí vypnout, tak jste tady dnes naprosto správně.

Jak zrušit automatické přehrávání videí na domovské stránce YouTube

Na našem iOS zařízení, tzn. na iPhonu či na iPadu, přejdeme do aplikace YouTube. Zde poté v pravém horním rohu klikneme na ikonku našeho profilu. Objeví se nabídka, ve které zvolíme téměř na samotném konci možnost Nastavení. V novém okně, které se zobrazí, sjedeme trochu níže, dokud nenarazíme na sekci Automatické přehrávání. Zde rozklikneme možnost Automaticky na dom. stránce a z nabídky si zvolíme, zda-li chceme automatické přehrávání aktivovat pouze na Wi-Fi, a nebo jej můžeme kompletně vypnout.

Funkce automatického přehrávání je dle mého názoru parádní, jelikož můžete během několika sekund zjistit, zda-li by se vám video mohlo líbit, nebo ne. Je však vcelku škoda, že si podobné funkce nemůžeme užít v prohlížeči Safari v macOS. Aby vám náhledy fungovaly i na Macu, tak je nutné zvolit jiný prohlížeč, například Google Chrome. Tak jako tak ale pořád nezapomínejte na známé přísloví „Nesuď knihu podle obalu.“

youtube logo
Zdroj: YouTube.com

Související články

Dnes nejčtenější