Zavřít reklamu

Herní platforma Steam je bezkonkurenčně nejrozšířenějším a nejpopulárnějším místem pro herní komunitu. Její uživatelé zde mohou svobodně nakupovat herní tituly všech žánrů, či se dokonce spojit se svými přáteli a užívat si společných herních chvil. Tato pohádka bude mít ale pro některé jablíčkáře brzký konec. Valve, které Steam provozuje, oznámilo, že se v lednu chystá ukončit podporu pro uživatele starších operačních systémů z dílny Applu. Zdali využíváte starší jablečný počítač a nechcete o aplikaci Steam za žádnou cenu přijít, budete muset přejít na novější verzi macOS.

O oficiální podporu přijdou uživatelé, kteří až doteď využívají macOS 10.10 Yosemite, nebo dokonce starší. Jak se celá změna u těchto systémů projeví? Uživatelé zkrátka nebudou moci spustit aplikaci Steam a tudíž ani nespustí své zakoupené herní tituly. Ve skutečnosti je velice pozoruhodné, že až doteď se dostalo podpory například systému OS X Lion, který byl uveden v roce 2011.

Jak vypadá Steam v macOS 10.14 Mojave

K změnám dochází z důvodu celkové změny Steam klientu. Ten je z části založen na prvcích prohlížeče Google Chrome, které nejsou v starších verzích podporovány. Po aktualizaci na nejnovější verzi bude Macům se starším operačním systémem stále dovoleno vstoupit do aplikace, avšak kompletně přijdou o možnost chatování. Finální ukončení podpory nastane se vstupem do nového roku, tedy 1. ledna 2019. Pokud chcete pokračovat ve využívání plnohodnotné aplikace Steam, budete potřebovat minimálně macOS 10.11 El Capitan.

steam-ukonceni-podpory-pro-macos

Související články

Dnes nejčtenější

.