Zavřít reklamu

Aktualizace aplikací na pozadí je funkce, díky které mohou aplikace aktualizovat svůj obsah i tehdy, kdy je zrovna nemáte spuštěny a běží „na pozadí“. Jednoduše to lze vysvětlit například na Messengeru. Kdyby neexistovala funkce pro aktualizaci aplikací na pozadí, tak byste si museli zprávy z aplikaci vyzvedávat ručně a nechodily by vám oznámení o nových zprávách. To samé platí například pro aplikaci Mail, která taktéž neustále kontroluje, zda-li vám do poštovní schránky nepřišel nový mail. U některých aplikací však tato funkce není nutná. To má za následek zatěžování systému a zároveň nižší výdrž baterie.

Jak vypnout aktualizaci na pozadí

Pro vypnutí aktualizace na pozadí přejděte na vašem iOS zařízení do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikněte záložku Obecné, a v ní položku Aktualizace aplikací na pozadí. Zobrazí se seznam všech nainstalovaných aplikací, kde si můžete jednoduše pomocí přepínače nastavit, zda-li chcete určité aplikaci aktualizaci povolit, či ne. K dispozici je hned na první pozici také možnost pro celkové vypnutí funkce aktualizace na pozadí – tento krok vám ale silně nedoporučuji. Přijdete totiž o veškerá oznámení ze sociálních sítí, e-mailových klientů a dalšího širokého množství aplikací. Pokud však telefon používáte pouze na volání, tak se vám tato možnost může hodit. Zároveň si můžete zvolit, zda-li chcete aplikace aktualizovat pouze na Wi-Fi připojení, či kombinovaně jak na Wi-Fi, tak i na mobilních datech.

Jak už jsem jednou zmínil, tak aktualizaci na pozadí bych zakázal jen takovým aplikacím, které to úplně nepotřebují. Jedná se například o aplikace operátorů, které si rozkliknete jen tehdy, kdy něco potřebujete a nebo o jiné programy, od kterých nepotřebujete, aby stále i na pozadí aktualizovaly svůj obsah. Zároveň můžete vypnutím aktualizace na pozadí u některých aplikací prodloužit výdrž baterie.

aktualizace_na_pozadi_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější