Zavřít reklamu

Další rána pro komunitu “jailbrekařů” je tu. Legendární obchod s aplikacemi Cydia, který je jakousi alternativou pro klasický App Store, se totiž dočkal obřího omezení funkčnosti. Jeho zakladatelé se totiž rozhodli ukončit prodej aplikací v něm, což víceméně potvrzuje pozvolné umírání jailbreaku. 

Svůj záměr prozradili zakladatelé na diskuzním fóru Reddit, kde se svěřili mimo jiné s tím, že je provoz stál spousty peněz i psychických a fyzických sil. V dobách největší slávy tomu tak však nebylo. Zisky z Cydie, které fungovaly na stejném principu jako ty z App Storu, dokázaly uživit ještě před pár lety malý počet správců, kteří se o její bezproblémový chod starali. Se snižující se oblibou jailbreaku však začaly ubývat i zisky, které tuto pohádku nemilosrdně ukončily. 

Jailbreaku se dočkal už i iOS 12:

Přestože se do jailbreaknutých iPhonů a iPadů dají aplikace stále nainstalovat, je velmi pravděpodobné, že i tato možnost v průběhu několika následujících let skončí. V nových systémech iOS se totiž objevují prvky, které dříve mnozí uživatelé kvůli jejich absenci nahrazovali právě jailbreakem. Díky jejich existenci v oficiálních verzích však již nemá instalace jailbreaku pro mnohé žádný smysl. Moudřejší bychom mohli být již v průběhu příštího týdne, kdy by se měl jeden z vývojářů Cydie znovu vyjádřit k budoucnosti obchodu. Pozitivní zprávy se však čekat nedají. 

Jailbreak fb

Dnes nejčtenější

.