Zavřít reklamu

Reklamy společnosti Apple bývají v drtivé většině případů opravdu povedené. Navzdory tomu, že některé spoty poslední dobou čelí kritice veřejnosti, se tři z nich umístily v prestižním žebříčku 25 nejlepších reklam roku 2018. V reklamní hitparádě, kterou každý rok pravidelně sestavuje Adweek, se jeden z jablečných spotů umístil dokonce na druhém místě.

Zmíněnou reklamou, která v žebříčku získala pomyslné stříbro, je spot s názvem Welcome Home, režírovaný Spikem Jonzem. O sedmnáct příček níže se umístila reklama Unlock – hlavní roli v ní hraje středoškolská studentka, předvádějící zázračné „odemykací“ schopnosti. Klip Unlock propaguje iPhone X a jeho tehdejší novinku – funkci Face ID. Deváté místo obsadil letošní vánoční klip s názvem „Share your Gifts“ – jedná se o animovanou reklamu, kterou Adweek již v listopadu vyzdvihl pro její morální poselství:“Sice nevíme, co [v reklamě] Sofia tvoří, dostáváme ale lekci o tom, že sdílení naší tvorby (…) je životně důležité“.

https://www.youtube.com/watch?v=-pF5bV6bFOU

https://www.youtube.com/watch?v=305ryPvU6A8

Tvůrci letošní vánoční reklamy tvrdí, že podle průzkumu má 7 z 10 lidí pocit, že nejsou dostatečně kreativní, nebo svůj tvůrčí potenciál nevyužívají. Autoři reklamy věří, že spot může některým lidem pomoci zbavit se pochyb a strachu – nebo alespoň připomene divákům, že tvořit bez sdílení  je jako koupit někomu krásný dárek, a nikdy mu ho nepředat. V březnu letošního roku se společnost Apple dočkala ocenění za svůj reklamní spot Barbers, a to v rámci udílení cen ADC Awards.

Jsk se současné reklamy Applu líbí vám? Myslíte si, že se cupertinská společnost v této oblasti vydává tím správným směrem?

Apple Ad fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější