Zavřít reklamu

O právní bitvě mezi Applem a Qualcommem informujeme poměrně pravidelně. Před pár dny ovšem nastal zajímavý zvrat. Čínský soud na popud Qualcommu zakázal dovoz a prodej iPhonů v zemi. Starší operační systémy iOS totiž porušovaly patenty, které spočívají v úpravě fotografií a správě aplikací za pomoci dotykové obrazovky.

Apple na rozhodnutí soudu reagoval a uvedl, že porušení patentu se týká pouze starších verzí iOS. Dle tvrzení společnosti iOS 12 už patenty Qualcommu neporušuje. Dále zástupci Applu dodali, že jelikož jsou všechny nové iPhony dodávány s iOS 12, tak se žádný zákaz prodeje iPhonů nekoná a zákazníci si mohou nadále v poklidu koupit jakýkoliv iPhone.

Na první pohled se tedy zdá, že Apple Qualcomm doběhl. Vše ale může být jinak. Podle zpráv CNBC Qualcomm zuří a vehementně předkládá soudu důkazy, aby ukázal, že se iPhone i přes soudní zákaz stále prodává. Vzhledem k několika prodejnám v Číně není žádný problém takové tvrzení dokázat.

Pokud Qualcomm docílí svého, zákaz prodeje se bude vztahovat i na řadu XS/XS Max:

Qualcomm se tedy snaží ze všech sil přesvědčit soud, aby dovoz a prodej iPhonů zakázal. Pokud se ale žaloba týkala patentů Qualcommu, které iOS 12 už neporušuje, není zcela jasné, jak chce nynější úhlavní nepřítel Applu soud o zákazu dovozu a prodeje iPhonů přesvědčit. Tak či tak, Apple oznámil, že se proti rozhodnutí soudu odvolá. Zákaz prodeje na tak velkém trhu by společnost Apple jistě pocítila.

iPhone-fb

Dnes nejčtenější

.