Zavřít reklamu

V globálnej komunite hráčov by sme len ťažko hľadali niekoho, komu nehovoria pojmy Epic Games alebo Fortnite vôbec nič. Štúdio stojace za legendárnou sériou Gears of War a vývojom Unreal Engine sa prostredníctvom svojho Battle Royale počinu vyšvihlo na popredné priečky popularity, čo im aj naďalej zabezpečuje rozprávkové zisky. Budovanie komunity a naslúchanie svojim fanúšikom už čoskoro vyústi do ešte väčších plánov. Epic Games sa totiž chystá spustiť svoj vlastný digitálny obchod, ktorým bude konkurovať službám ako Steam, UPlay alebo Origin. Na počítačoch Mac a PC by sme sa tak už onedlho mali dočkať nového hráča na poli poskytovateľov digitálneho obsahu. Plány s Epic Games Store toho zahŕňajú oveľa viac, ako obyčajné ponúkanie herných titulov.

Tvorcovia extrémne populárneho Fortnitu by sa týmto krokom chceli dostať ešte bližšie k svojej komunite fanúšikov, čo by chceli dosiahnuť prepojením siete vývojárov a hráčov. V tejto iniciatíve štúdio stavia na dve jednoduché veci. Férové ceny za herné zážitky a priame poskytovanie informácií z prvej ruky. Epic Games Store odštartuje ako platforma pre PC a Mac, no v budúcnosti by chceli tvorcovia expandovať aj na mobilný trh.

Podarí sa tvorcom senzačného titulu Fortnite preraziť na poli poskytovateľov digitálneho obsahu? 

Ako však prilákať špičkových ale aj nezávislých vývojárov? Epic Games v tom má jasno – vytvorením najpriaznivejších podmienok. Epic stojí za vytvorením jedného z najrozšírenejších herných engineov, na ktorom je postavené neuveriteľné množstvo herných zážitkov. Pre developerov si preto pripravilo veľmi sympatické podmienky, vďaka ktorým sa im ujde percentuálne vyšší podiel zisku ako napríklad v prípade služby Steam. Vývojári sa tak dočkajú 88% podielu z predaja, čo dopĺňajú aj dôzne finančné úľavy. Ak je vaša hra vytvorená pomocou Unreal Engine 4, dočkáte sa naviac 5% odpustenia poplatku, ktorý súvisí s licenciou.

Epic Games sľubuje najvýhodnejšie podmienky nielen pre hráčov, ale aj pre vývojárov. 

Epic Games

Okrem spomínaných benefitov ako na hráčskej, tak aj na vývojárskej strane, by sme sa mali dočkať poriadnej dávky exkluzívneho obsahu. Pri kúpe danej hry na Epic Games Store sa automaticky zaradíte do komunity vývojárov hry, ktorí s vami budú zdieľať všetky potrebné informácie o nadchádzajúcich novinkách alebo prípadných updatoch pre svoje tituly. Epic nezabúda ani na komunitu streamerov využívajúcich Twitch alebo Youtube, pre ktorých chce tiež otvoriť brány svojej služby. Tvorcovia sa tak chcú postarať o funkčný žijúci ekosystém, ktorý bude neustále v pohybe. Viac informácií o službe ale aj o novinkách zo sveta Epic Games, by sme sa mali dozvedieť už o dva dni, počas herného sviatku v podobe udalosti The Game Awards 2018.

Epic Games

Dnes nejčtenější

.