Zavřít reklamu

Konec roku tradičně svádí k bilancování. Kromě vyhlašování titulů a ocenění nejrůznějšího druhu se můžeme setkat i se statistikami, týkajícími se sociálních sítí. Pojďme si představit 15 fotografií, které byly v letošním roce na síti Instagram nejúspěšnější.

Instagramu v roce 2018 vládl kromě jiných také klan Kardashianových – žebříčku nejoblíbejnější fotografií suverénně vede Kylie Jenner, respektive její novorozená dcera Stormi Webster. Snímek Storminy ruky, svírající Kylienin prst, získal neuvěřitelných 18 milionů lajků. V seznamu nejlajkovanějších instagramových postů pak Kylie patří dalších osm míst. Jediná fotografie, která nesouvisí se Stormi, je selfie s Kylieinou sestrou Jenner. Ta si vysloužila přes 10,5 milionu lajků.

O tom, že děti jsou na Instagramu vděčným tématem, svědčí i fotografie fotbalisty Cristiana Ronalda, který ve svém postu oznamuje narození čtvrtého potomka – snímek se umístil na druhé příčce žebříčku. Instagram je doménou především mladých lidí, proto se nelze divit tomu, že se velké pozornosti – a hromadě lajků – těšilo i svatební oznámení Justina Biebera. Kontroverzní zpěvák se oženil s Hailey Baldwin. Třetí místo patří opět Kylie Jenner a jejímu oznámení, že malá Stormi je na světě přesně jeden měsíc.

Rok 2018 byl také rokem několika odchodů. Mezi zesnulými byl i mladý rapper Mac Miller – den po jeho smrti zveřejnila Ariana Grande černobílou fotografii, kterou mu chtěla vzdát hold. Millerovi se stala osudnou smrtící kombinace fentanylu, alkoholu a kokainu. V červnu letošního roku  zemřel také rapper Xxxtentacion – jeho poslední instagramový příspěvek získal 12,4 milionu lajků a stal se tak letošní pátou nejlajkovanější instagramovou fotografií.

Šesté místo obsadil s 12,28 miliony lajků fotbalista Cristiano Ronaldo a jeho oznámení, že obohatí řady hráčů klubu Juventus. O něco méně – 12,27 milionu lajků – získala opět malá Stormi. Té patří i osmé místo žebříčku, jednalo se o fotografii halloweenského kostýmu růžového motýlka. Stormi se umístila i na deváté příčce, zatímco tu desátou, jedenáctou i dvanáctou pro změnu opět obsadil Ronaldo. Zahanbit se ale nenechala ani Kylie Jenner, jejíž fotografie se umístily na třináctém až patnáctém místě. Všech patnáct snímků si můžete prohlédnout ve fotogalerii tohoto článku.

Instagram logo

Dnes nejčtenější

.