Zavřít reklamu

Není nic nového, že někteří známí uživatelé Instagramu, nejčastěji označování jako influenceři (influence = vliv), používají na svých účtech programy, které zaručí jejich větší čísla a tím i lepší viditelnost. Používání těchto programů je samozřejmě pro ostatní uživatele Instagramu nefér. I když se Instagram na první pohled tváří jako skvělá aplikace, která slouží především na sdílení fotografií z vašeho života, velice důležitou roli zde hrají právě i čísla – počet lajků a komentářů u fotek či počet sledujících. Instagram se však rozhodl, že těmto programům zakroutí krkem.

instagram-deleting-inauthentic-content

Instagram se totiž v jedné z posledních tiskových zpráv nechal slyšet, že začíná odebírat falšované lajky a komentáře u fotek a zároveň také fiktivní uživatele, kteří jsou registrovaní pouze za účelem zvýšit čísla ostatním uživatelům. Bojovat se rozhodl nasazením nástroje, který se bude časem učit rozpoznávat více a více falešné aktivity. Používání programů pro falšování čísel je navíc v rozporu s podmínkami Instagramu.

Někteří z vás by možná čekali, že Instagram bude uživatele používající podpůrné programy bez lítosti mazat, avšak opak je pravdou. Pokud někdo program na zvýšení popularity použije, přijde pouze o falešná čísla. Jako pokárání dostane upozornění, které ho o skutečnosti oznámí a navíc k tomu uživateli doporučí, aby si změnil heslo, kvůli možnosti úniku dat.

Většina „boostovacích“ programů na Instagramu funguje na takové bázi, kdy si do oné aplikace přidáte svůj či jiný účet. Například pomocí aplikace SocialTips sbíráte penízky za lajkování a komentování fotografií a zároveň za sledování lidí. Jakmile překročíte určitou hranici virtuální měny, tak si za našetřené penízky můžete zakoupit například určitý počet lajků či sledujících. Ve většině případů si tedy vytvoříte několik falešných profilů, které do aplikace přihlásíte a pomocí nich sbíráte penízky. Našetřené penízky poté proměníte ve svůj prospěch na svůj oficiální účet.

Na fotky z aplikace SocialTips se můžete podívat níže:

instagram_falesny_fb

Dnes nejčtenější

.