Zavřít reklamu

Pokud váš Mac či MacBook přestanete po nějaké době používat, tak se může obrazovka jednoduše proměnit v digitální foto rámeček. Můžete toho docílit naprosto jednoduše skrze nastavení Macu. Můžete si zvolit, zda-li chcete nechat zobrazovat fotografie z nativní aplikace Fotografie, či z vlastní složky a nebo si dokonce můžete vybrat několik fotek a vytvořit si z nich tak výběr, který se bude při aktivním spořiči obrazovky zobrazovat. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak aktivovat spořič obrazovky s vlastními fotografiemi

Na našem Macu přejdeme do Předvoleb systému – učiníme tak kliknutím na Apple logo v levém horním rohu a z rozevíracího menu vybereme Předvolby systému… Poté se zobrazí nové okno, ze kterého vybereme záložku Plocha s spořič (nachází se v prvním řádku na druhé pozici). Nyní se v horním menu přepneme na Spořič obrazovky. Zde si poté v levé části vybereme, jak chceme fotografie zobrazit (od možnosti Plovoucí po možnost Klasický). Po vybrání klikneme v pravé části okna na rozevírací menu vedle textu Zdroj, ze kterého vybereme, jak už název napovídá, odkud bude spořič brát fotografie. Osobně jsem si vytvořil výběr fotografií, který mám uložený zvlášť ve složce na disku, a tak zvolím možnost Vybrat složku. Poté se zobrazí klasické okno, kde už jen najdeme onu složku s fotografiemi a klikneme na Vybrat. Nyní můžeme předvolby zavřít a je hotovo.

Pokud jste přemýšleli nad pořízením digitálního foto rámečku, tak nyní už přemýšlet nemusíte – tedy pokud doma vlastníte Mac či MacBook. Díky tomuto tipu můžete jednoduše využít obrazovku vašeho Macu k promítání fotografií. Rozhodně tímto krokem ohromíte oči nejedné návštěvy.

macbook-pro-fb-7
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější